KE zapowiada pozytywną opinię ws. wiz dla Ukrainy

(fot. shutterstock.com)

Komisarz UE ds. polityki sąsiedztwa Johannes Hahn zasygnalizował w poniedziałek, że Komisja Europejska przyjmie w połowie grudnia pozytywną opinię w sprawie liberalizacji reżimu wizowego pomiędzy UE a Ukrainą.

 

- Otrzymaliśmy potrzebne informacje (od Ukrainy) i jestem całkiem pewien, że w połowie grudnia będziemy mieć bardzo pozytywny raport. Ale nie chcę przesądzać ostatecznego wyniku - powiedział Hahn na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Stowarzyszenia UE-Ukraina w Brukseli.

 

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk oświadczył, że jego kraj spełnił wszystkie zobowiązania, wynikające z planu działań na rzecz liberalizacji wizowej, dlatego oczekuje pozytywnej decyzji w sprawie zniesienia wiz dla obywateli Ukrainy.

 

- Oczekujemy, że ostateczny raport KE zostanie opublikowany 15 grudnia. Ukraina wypełniła wszystko, co obiecała, aby umożliwić reżim bezwizowy. Mamy nadzieję, że europejscy partnerzy podejmą pozytywną decyzję - powiedział Jaceniuk.

 

Wyraził także nadzieję, że UE utrzyma sankcje gospodarcze nałożone na Rosję w związku z konfliktem na wschodzie Ukrainy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 13:03:17 | 2015-12-07
Muzułmanów im za mało, jeszcze im do szczęścia brakuje banderowców.

Oceń 1 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook