Bułgaria: alarm bombowy na lotnisku w Sofii

(fot. Aisano / Wikimedia Commons / GNU Free Documentation License)

Na międzynarodowym lotnisku w stolicy Bułgarii, Sofii, ogłoszono we wtorek alarm bombowy. Podejrzenie wzbudził mikrobus na belgijskiej rejestracji, który stał bez nadzoru ponad 12 godzin. Policja graniczna zdementowała jednak informacje o bombie w mikrobusie.

 

Zgodnie z przepisami antyterrorystycznymi mikrobus należało sprawdzić na obecność ładunku wybuchowego. Podejrzany pojazd znajduje się na terminalu pierwszym lotniska, obsługującym loty tanich linii. Według policji został zaparkowany około godz. 1 w nocy. Osoba, która go pozostawiła, odleciała około godz. 5 rano.

 

Pojazd wywieziono z parkingu, na lotnisko ściągnięto policję, straż pożarną i służby antyterrorystyczne. Pies policyjny reagował pozytywnie na obecność ładunku wybuchowego, co spowodowało alarm. Na tej podstawie przedstawicielka służby prasowej lotniska podała informację, że znaleziono bombę.

 

Jednak kilkanaście minut później komisarz główny policji granicznej Antonio Angełow poinformował, że bomby nie było. Dodał, że wciąż trwa sprawdzanie bagażu.

Mimo wzmocnionych sił policji i nadzwyczajnej sytuacji na terminalu pierwszym lotniska nie zamknięto, lecz loty są opóźnione.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?