Były prezydent FIFA Joao Havelange w szpitalu

(fot. PAP / EPA / ALESSANDRO DELLA BELLA)

Były prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej, 99-letni Brazylijczyk Joao Havelange został przewieziony do szpitala w Rio de Janeiro ze względu na problemy z oddychaniem.
 

- Jego stan jest stabilny - poinformowała rzeczniczka szpitala Samaritano Andresa Feijo. W komunikacie nie ujawniono żadnych innych szczegółów.

Brazylijczyk stał na czele FIFA w latach 1974-1998. Jego następcą został Szwajcar Joseph Blatter, przeciwko któremu Komisja Etyczna FIFA wszczęła procedurę dyscyplinarną w związku z podejrzeniami o korupcję. Sam Havelange w 2013 roku zrzekł się tytułu honorowego prezydenta tej organizacji w następstwie uwikłania w aferę korupcyjną.

 

Śledztwo Komisji Etycznej FIFA wykazało, że on oraz były szef brazylijskiej federacji Ricardo Teixeira, w owym czasie zięć Havelange'a, otrzymali łapówki od firmy marketingowej ISL.

W młodości Havelange startował w igrzyskach olimpijskich w Berlinie (1936) i w Helsinkach (1952) w konkurencjach pływackich oraz w piłce wodnej. Przez wiele dziesięcioleci był członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Jest patronem Stadionu Olimpijskiego w Rio de Janeiro, na którym w przyszłym roku o medale będą walczyć lekkoatleci.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook