Ponad 6 tys. imigrantów przybyło promami do Grecji

(fot. EPA/SIMELA PANTZARTZI)

Ponad 6 000 uchodźców i imigrantów przybyło we wtorek do Grecji na pokładzie pięciu promów. Większość przybyszów chce kontynuować podróż do Europy Zachodniej - poinformowali przebywający na miejscu reporterzy.

 

W Pireusie na ląd zeszło 5 628 osób, a w porcie w Kawali, na północy kraju - kolejne 728 osób - poinformowała straż przybrzeżna. Zostali przetransportowani pięcioma promami, które w poniedziałek wieczorem wyruszyły z greckich wysp Lesbos i Chios.

 

Od początku roku do Grecji przybyło ponad 600 tys. imigrantów, w tym większość przez Lesbos, skąd promami przedostają się do kontynentalnej części kraju, a później podróżują do zamożniejszych krajów Europy.

 

Premier Grecji Aleksis Cipras podczas niedawnej wizyty na Lesbos przyznał, że jego kraj nie radzi sobie z tysiącami migrantów, którzy codziennie na łodziach przybijają do brzegów wyspy.

 

Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) zaapelowało w ubiegłym tygodniu o dodatkowe 96,15 mln dolarów na wsparcie Grecji i dotkniętych kryzysem migracyjnym państw bałkańskich. Tym samym całkowity koszt działań podjętych w związku z kryzysem ma sięgnąć 172,72 mln dolarów. W tym roku Grecja otrzymała od UE 5,9 mln euro (6,4 mln dolarów) pomocy na ten cel.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook