Schwarzenberg: Czesi histeryzują ws. uchodźców

(fot. yakub88 / Shutterstock.com)

Były minister spraw zagranicznych Czech Karel Schwarzenberg ostro skrytykował w weekend negatywne nastawienie swoich rodaków do uchodźców, mówiąc, że w kraju panuje histeria na tym tle, która wynika z czeskiego "kompleksu niższości".

 
"Histeria na tle uchodźców" to nic innego jak wyraz czeskiego "kompleksu niższości" - podkreślił Schwarzenberg na konferencji poświęconej globalizacji, która odbyła się w piątek w Pradze.
 
Były szef czeskiej dyplomacji (2007-2009 oraz 2010-2013) dodał, że wstydzi się tego, "jak zaściankowe życie prowadzą Czesi".
 
Prezydent Milosz Zeman wielokrotnie mówił, że uchodźcy przybywający z krajów muzułmańskich nie stosowaliby się do czeskiego prawa.
 
Według sondażu Eurobarometr w Czechach i na Słowacji społeczny sprzeciw wobec przyjęcia uchodźców przez państwa UE jest najsilniejszy w Unii.
Wspomóż Nas
Tagi: uchodźcy

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.89

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

juprodamb 23:11:42 | 2015-11-01
Rozumiem, że Jazmig już zaopatrzył się w karabin maszynowy, by - jak to obiecywał - strzelać, aby zabić wkraczających się do nas uchodźców

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 08:07:18 | 2015-11-01
Austriacki arystokrata może sobie wygadywać różne rzeczy, ale Czesi, podobnie jak Słowacy, mają już złe doświadczenia z Cyganami, więc trudno im się dziwić, że widząc, co wyrabiają muzułmanie w krajach europejskich, nie życzą ich sobie w swoich krajach.

Oceń 10 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 08:07:17 | 2015-11-01
Austriacki arystokrata może sobie wygadywać różne rzeczy, ale Czesi, podobnie jak Słowacy, mają już złe doświadczenia z Cyganami, więc trudno im się dziwić, że widząc, co wyrabiają muzułmanie w krajach europejskich, nie życzą ich sobie.

Oceń 3 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?