Grecja: zatonęły dwie łodzie z migrantami; 21 ofiar

(fot. PAP/EPA/STRATIS BALASKAS)

Na Morzu Egejskim zatonęły w piątek rano dwie łodzie z migrantami na pokładzie, w wyniku czego utopiło się 21 osób - poinformowały greckie władze. Służby ratunkowe wyłowiły 144 osób. Dzień wcześniej u wybrzeży wyspy Lesobs zginęło osiem osób.

 

Władze w Atenach podały, że 18 osób utopiło się u wybrzeży wyspy Kalimnos. Służbom ratunkowym udało się uratować z wody 138 osób. Druga łódź zatonęła niedaleko wyspy Rodos; trzy osoby utonęły, a z wody wyłowiono sześciu ludzi. Obie wyspy znajdują się we wschodniej części Morza Egejskiego, niedaleko tureckiego wybrzeża.

 

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że od miesięcy Grecja zmaga się z napływem migrantów przybywających głównie z Syrii i Afganistanu przez Turcję.

 

ONZ informowało w tym miesiącu, że w tym roku do Grecji przybyło pół miliona migrantów, a ich liczba ciągle rośnie. Uciekinierzy starają się dotrzeć do Europy przed zimą - podało we wtorek Biuro Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR).

 

Jak poinformowała rzeczniczka UNHCR Melissa Fleming, na greckich wyspach w pobliżu Turcji 27 500 ludzi przebywa tranzytem, czekając na dokumenty lub szykując się do dalszej drogi; wielu z nich obawia się zamknięcia kolejnych granic na drodze do Europy Zachodniej, chociaż po zamknięciu węgierskiej granicy z Chorwacją mogą jeszcze nadal przekraczać granicę ze Słowenią.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 09:45:17 | 2015-10-30
Moim zdaniem białoruska armia jest silnie zinfiltrowana przez Rosjan, więc obalenie Łukaszenki nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?