Władze i separatyści dokonali wymiany jeńców

(fot. EPA/ANASTASIA VLASOVA)

Władze Ukrainy i prorosyjscy separatyści wymienili w czwartek jeńców przetrzymywanych przez obie strony konfliktu toczącego się od ubiegłego roku w Donbasie na wschodzie kraju. Wymiany dokonano na moście w miejscowości Szczastia w obwodzie ługańskim.

 

Strona ukraińska, w zamian za dziewięciu swoich ludzi, przekazała separatystom ich 11 bojowników. "Przyjaciele, dobra wiadomość: 9 ukraińskich bohaterów odzyskało wolność. Chwała Ukrainie!" - napisał na Facebooku prezydent Petro Poroszenko.

 

Przy wymianie obecni byli przedstawiciele specjalnej misji monitoringowej OBWE oraz wysłannicy Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża - podała agencja Interfax-Ukraina.

 

Wymianę 20 jeńców uzgodniono podczas obrad grupy kontaktowej ds. Ukrainy (Ukraina, Rosja, OBWE, prorosyjscy separatyści) we wtorek w Mińsku na Białorusi. Przedstawiciel OBWE Martin Sajdik mówił wówczas, że po obu stronach konfliktu jest jeszcze wielu zatrzymanych.

 

"20 ludzi to maleńka część. Usilnie apelujemy do wszystkich stron o znalezienie sposobu zwolnienia zakładników i nielegalnie przetrzymywanych osób. Zwolnienie wszystkich zatrzymanych (…) było uzgodnione jeszcze w lutym na mocy mińskich porozumień" - oznajmił Sajdik. 

 

Wspomóż Nas
Tagi: donbas, ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook