Włoskie MSZ: Europa może przyjąć setki tysięcy migrantów

(fot. youtube.com)

Minister spraw zagranicznych Włoch Paolo Gentiloni wyraził w poniedziałek opinię, że Europa może przyjąć setki tysięcy migrantów. Ale warunkiem tego, dodał w wywiadzie dla telewizji Bloomberg, jest wspólna unijna polityka imigracyjna.

 

- Kryzys jest, ale myślę, że Europa, gdzie mieszkają setki milionów ludzi, może przyjąć setki tysięcy migrantów, lecz pod jednym warunkiem; że będzie miała wspólną politykę i nie będzie chciała zostawić tego obowiązku tylko krajom na granicach UE - oświadczył szef włoskiej dyplomacji.

 

"To niebywałe - dodał - że do tej pory nie mieliśmy europejskiej polityki w sprawie migracji".

 

Mówiąc zaś o kwestii utrzymania sankcji nałożonych na Rosję w związku z konfliktem ukraińskim minister Gentiloni ocenił: "Nie należy mieszać kryzysu syryjskiego z Ukrainą".

 

- Sytuacja na Ukrainie wskazuje na pewien pozytywny postęp, na przykład przełożenie przez separatystów lokalnych wyborów - podkreślił Gentiloni. Zauważył jednak, że sytuacja jest wciąż "bardzo krucha".

 

Odnosząc się do zarazem zaangażowania militarnego Rosji w Syrii szef włoskiego MSZ zaznaczył: "W sprawie sankcji zdecydujemy zatem nie myśląc o Syrii, ale o protokole z Mińska i jego realizacji w najbliższych dwóch miesiącach

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 13:04:01 | 2015-10-26
Niech on ich przyjmie do Włoch, a nie wciska innym.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook