Ukraina: armia rozpoczęła wycofywanie czołgów

(fot. Drop of Light / Shutterstock.com)

Ukraińska armia rozpoczęła wycofywanie czołgów z linii rozdziału w konflikcie z separatystami w obwodzie donieckim - poinformował we wtorek przedstawiciel sztabu generalnego Ukrainy Leonid Matiuchin.

 

Media prorosyjskich bojowników podały, że oni także przygotowują się we wtorek do wycofywania uzbrojenia o kalibrze poniżej 100 mm. Wcześniej separatyści mówili, że rozpoczną ten proces dopiero w środę.

 

"Dziś rozpoczyna się realizacja drugiego etapu wycofywania czołgów, dział o kalibrze poniżej 100 mm i moździerzy o kalibrze do 120 mm. Uzbrojenie zostanie odprowadzone na odległość 15 kilometrów od linii konfliktu. Wycofywanie już się rozpoczęło; trwa ono na kierunku debalcewskim (na północny wschód od Doniecka)" - oświadczył Matiuchin.

 

W sobotę dowództwo operacji zbrojnej prowadzonej przez siły ukraińskie przeciwko separatystom poinformowało o zakończeniu pierwszego etapu wycofywania sprzętu wojskowego w obwodzie ługańskim.

 

W konflikcie z prorosyjskimi separatystami w Donbasie od 1 września obowiązuje zawieszenie broni. Pod koniec września w Mińsku zawarto porozumienie o wycofaniu z linii walk czołgów i broni o kalibrze poniżej 100 mm.

 

2 października w Paryżu, po obradach przywódców krajów tzw. formatu normandzkiego (Niemcy, Francja, Ukraina i Rosja), prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył, że proces wycofywania uzbrojenia i tworzenia strefy buforowej w Donbasie zajmie w sumie 41 dni. 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina, donbas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook