Polska pomoc humanitarna dla Donbasu

(fot. shutterstok.com)

Na Ukrainę dotarła polska pomoc humanitarna, która trafi do ludzi starszych, mieszkających w obwodzie donieckim, przy linii frontu w konflikcie z prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju. W drodze jest także transport leków przeznaczonych dla szpitali.

 

Jedna paczka, która pojedzie do Donbasu, zapewni jej odbiorcy wyżywienie na dwa tygodnie - powiedziała PAP w czwartek w Kijowie prezes "Kulczyk Foundation" Dominika Kulczyk.

 

"To są aż dwa tygodnie godnego życia. Tym osobom jest najtrudniej, a akcji, które pomagają ludziom starszym, jest niewiele. To są osoby, które już nie mają możliwości zarobienia, nie mają zdrowia ani siły. Bardzo się cieszę, że jest tak wielu ludzi, którzy ich wspierają" - podkreśliła.

 

Wyjaśniła, że paczki powstały dzięki zbiórce przeprowadzonej przez jej fundację wraz z Onet.pl i Rotary Club. Jej organizatorom udało się zgromadzić do dziś ponad 200 tysięcy złotych. "Kulczyk Foundation" wysłała również na Ukrainę konwój z lekami, które w najbliższych dniach otrzymają szpitale. Składa się on z ośmiu ciężarówek, wiozących prawie cztery tony ładunku.

 

"Są to leki pierwszej pomocy, zebrane dzięki darczyńcom, którzy przekazali na pomoc dla Ukrainy ponad 3 mln złotych. Te leki trafią do szpitali, które zgłaszają taką potrzebę, a praktycznie każdy szpital na Ukrainie boryka się z problemami. To będzie bardzo duży dar od Polski" - zaznaczyła Kulczyk.

 

Od 1 września w konflikcie z separatystami w Donbasie utrzymuje się zawieszenie broni. W wyniku walk, które trwają tam od początku kwietnia 2014 roku, zginęło ponad 8 tysięcy ludzi.

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina, donbas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.75

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook