Uchodźca zaatakowany przez dziennikarkę bezpieczny

( fot. youtube )

Syryjski uchodźca, któremu węgierska dziennikarka podstawiła nogę, gdy uciekał przed policją, dostał ofertę pracy w szkole dla trenerów piłkarskich w podmadryckim Getafe. - Postanowiliśmy pomóc koledze po fachu - powiedział prowadzący placówkę Miguel Angel Galan.

 

W ubiegłym tygodniu świat obiegło nagranie, na którym węgierska dziennikarka stacji telewizyjnej N1TV Petra Laszlo kopała i podstawiała nogę uchodźcom, którzy przełamali policyjny kordon na południu Węgier. Jednym z nich był Syryjczyk Osama Abdul Mohsen, który na rękach niósł siedmioletniego syna Zaida.

 

- Kiedy przeczytałem, że w Syrii pracował jako trener piłkarski postanowiliśmy pomóc koledze po fachu - powiedział Galan na antenie radia Cadena Ser.

 

Poinformowano także, że lokalne władze zajmą się zakwaterowaniem. Syryjczyk wraz z synem ma do Madrytu dotrzeć pociągiem w środę w nocy. Trwają także prace nad ściągnięciem z obozu dla uchodźców w Turcji reszty jego rodziny - żony i dwójki starszych dzieci.

 

- Mam pełne wsparcie władz miasta by pomóc tej rodzinie rozpocząć nowe życie - podkreślił dyrektor trenerskiej szkoły CENAFE.

 

Abdul Mohsen był szkoleniowcem w klubie Al-Fotuwa w Dajr az-Zaur. Na ucieczkę zdecydował się po tym, jak jego dom został zniszczony przez ostrzał artyleryjski, a miasto przestało być zaopatrywane w elektryczność i wodę pitną.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.88

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?