Rumunia: "nie" dla obowiązkowych kwot uchodźców

Prezydent Rumunii Klaus Iohannis (fot. youtube.com)

Rumunia kategorycznie nie zgodziła się na obowiązkowe kwoty podziału uchodźców na poszczególne kraje Unii Europejskiej - oświadczył w czwartek prezydent Klaus Iohannis, odnosząc się do propozycji KE, która chce, by kraje UE przyjęły łącznie 160 tys. uchodźców.

 

Według przedstawionej w środę w Parlamencie Europejskim przez szefa KE Jean-Claude'a Junckera propozycji Rumunia, która w maju zgodziła się przyjąć 1 785 uchodźców, miałaby teraz przyjąć dodatkowo 4 646 migrantów; łącznie 6 351 osób.

 

Prezydent Rumunii poinformował, że upoważnił ministra spraw wewnętrznych Gabriela Opreę, aby przedstawił w poniedziałek w Brukseli stanowisko rumuńskie na specjalnym posiedzeniu szefów MSW państw UE.

 

- Nie ma mowy, by Rumunia zgodziła się na obowiązkowe kwoty - oświadczył Iohannis, dodając, że UE stara się rozdzielić tysiące imigrantów bez wcześniejszych konsultacji z państwami członkowskimi.

 

W poniedziałek premier Rumunii Victor Ponta zapowiedział - jak informowały media - że jego rząd jest w stanie zgodzić się na przyjęcie dodatkowej liczby uchodźców pod warunkiem zgody UE na wejście Rumunii do strefy Schengen.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.43

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook