"Prosimy o więcej Polski w UE ws. Ukrainy"

Premier Ewa Kopacz (P) i premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk (L) podczas spotkania w KPRM, 9 bm. Tematy rozmów dotyczyły partnerstwa strategicznego i współpracy obu państw na rzecz bezpieczeństwa. Szef ukraińskiego rządu podczas wizyty w Polsce spotka się także z prezydentem Andrzejem Dudą. (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Polskie stanowisko dotyczące Ukrainy w Unii Europejskiej jest dla nas niezwykle ważne; prosimy o więcej Polski w sprawach ukraińskich - mówił w środę premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk na wspólnej konferencji z premier Ewą Kopacz w Warszawie.

 

Premier Ukrainy powiedział, że Polska udowodniła, że po przejściu ciężkich, efektywnych reform, mimo początkowego ich niezrozumienia, można zostać członkiem Unii Europejskiej.

 

- Zostaliście nie tylko członkiem Unii Europejskiej, ale w ostatnich latach, wasz kraj stał się jednym z głównych motorów rozwoju UE - powiedział. Ocenił, że jest to zasługa Polaków i polskich władz.

 

Podkreślił, że dlatego Polska jest dla Ukrainy bliska.

 

- Głos i stanowisko polskie dotyczące Ukrainy w Unii Europejskiej jest dla nas niezwykle ważne. Prosimy o więcej Polski w sprawach ukraińskich, ponieważ mało kto nas rozumie w świecie, tak jak wy nas rozumiecie - podkreślił Jaceniuk.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.4

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook