Aresztowano Polaka za przewóz 20 nielegalnych migrantów

(fot. PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ)

32-letni obywatel Polski został aresztowany po tym, gdy w jego ciężarówce odkryto 20 migrantów z Albanii i Syrii - poinformowało w czwartek ministerstwo spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii. Do zatrzymania doszło we wtorek w Port of Tyne w północno-wschodniej Anglii.

 

Prowadzona przez Polaka ciężarówka należy do holenderskiej firmy transportowej i przypłynęła na pokładzie statku z Amsterdamu. Jak poinformowała rzeczniczka ministerstwa spraw wewnętrznych, zatrzymany Polak został w czwartek zwolniony z aresztu za kaucją, ale czeka go dalsze postępowanie przed lokalnym sądem.

 

Wśród zatrzymanych było dwóch nieletnich, którzy zostali skierowani na dalsze przesłuchania, mające na celu ustalenie ich wieku i sytuacji rodzinnej.

 

"Oficerowie Straży Granicznej pracują bezpośrednio z policją i innymi instytucjami państwowymi w walce z kryminalnymi gangami, które próbują przemycać migrantów do Wielkiej Brytanii. W celu wzmocnienia kontroli granicznej i zatrzymania wszelkich prób nielegalnego wkroczenia na teren Wielkiej Brytanii używamy najnowszych technologii oraz specjalnie przeszkolonych psów" - podkreśliła rzeczniczka brytyjskiego MSW.

 

Na początku sierpnia ambasada RP w Londynie wydała ostrzeżenie dla polskich firm transportowych i kierowców ciężarówek wjeżdżających do Wielkiej Brytanii, dotyczące konsekwencji przewozu nielegalnych imigrantów.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?