Francja/Niemcy: wspólna propozycja ws. kryzysu

(fot. PAP/EPA/GREGOR FISCHER)

Francja i Niemcy przedstawią wspólną propozycję rozwiązania kryzysu imigracyjnego i sprawiedliwego rozdzielenia uchodźców między kraje UE - podał urząd kanclerz Niemiec Angeli Merkel po jej rozmowie telefonicznej z prezydentem Francji Francois Hollande'em.

 

"Europa musi działać w sposób zdecydowany i zgodny z wartościami, które wyznaje" - głosi komunikat urzędu kanclerskiego. "Ci mężczyźnie i te kobiety, ich rodziny, wszyscy uciekają przed wojną i prześladowaniami. Potrzebują międzynarodowej ochrony" - dodaje.

 

Berlin i Paryż - jak wynika z oświadczenia - mają zamiar pracować nad wyrównaniem standardów, aby wzmocnić cały europejski system pomocy azylantom, sprawić, by nielegalnych imigrantów odsyłać do kraju pochodzenia oraz dostarczyć pomoc tym państwom, z których pochodzą imigranci bądź przejeżdżają przez nie tranzytem.

 

Merkel i Hollande opowiadają się też za wyznaczaniem wiążących rządy państw UE liczb uchodźców, które muszą oni przyjąć oraz poprawą warunków, w jakich są oni przyjmowani.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?