Austria: nie będziemy kontrolować uchodźców

(fot. PAP/EPA/SVEN HOPPE)

Uchodźcy przybywający z Węgier do stolicy Austrii nie będą rejestrowani ani poddawani kontrolom, a ich podróż dalej na Zachód nie będzie utrudniana - poinformował w czwartek szef wiedeńskiej policji Gerhard Puerstl.

 

- Z pewnością nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkich przybywających ludzi, weryfikować ich tożsamości czy nawet ich aresztować. Nie jesteśmy w stanie tego zrobić i nie zamierzamy - powiedział dziennikarzom Puerstl.

 

Wcześniej w czwartek węgierska policja wycofała się z budapeszteńskiego dworca kolejowego Keleti, na który od wtorku nie wpuszczała imigrantów chcących odjechać do Niemiec i Austrii. Jednak kursowanie pociągów na Zachód zostało wstrzymane do odwołania.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat Węgry stały się jednym z głównych krajów tranzytowych w Unii Europejskiej dla migrantów, którzy usiłują dotrzeć do Austrii czy Niemiec. W tym roku Węgry zarejestrowały już ponad 140 tys. migrantów, podczas gdy w ubiegłym roku było ich ok. 43 tys.

 

Zgodnie z unijnymi zasadami imigrant powinien pozostać w pierwszym kraju UE, do którego wjechał, jednak tysiące przybyszów kontynuują podróż na zachód i północ Europy.

 

Według ogłoszonych we wtorek danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) ponad 350 tys. uchodźców i migrantów przybyło do Europy przez Morze Śródziemne od stycznia, a co najmniej 2643 osoby poniosły śmierć.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook