Dania: redukcja zasiłków dla imigrantów

(fot. PAP/EPA/EDDY LEMAISTRE)

W Danii weszła od wtorku w życie redukcja zasiłków przyznawanych uchodźcom i innym imigrantom. Dotknie to imigrantów, którzy mieszkają w Danii mniej niż przez ostatnie siedem lat.

 

Zasiłek integracyjny został zmniejszony do poziomu stypendiów studenckich. Osoba dorosła bez dzieci na utrzymaniu otrzyma teraz niespełna 6 tys. koron miesięcznie (ok. 800 euro) - o 45 proc. mniej niż dotychczas.

 

Zachętą do uczenia się przez imigrantów języka duńskiego ma być dodatek w wysokości 1,5 tys. koron do zasiłku integracyjnego, przyznawany po zdaniu egzaminu językowego.

 

Nowy duński rząd premiera Larsa Lokke Rasmussena nie ukrywa, że chce doprowadzić to tego, by Dania stała się mniej atrakcyjna dla azylantów. Lewicowa opozycja zarzuca rządzącym, że ich działania prowadzą jedynie do zubożenia uchodźców i uniemożliwiają ich integrację.

 

W proteście przeciwko decyzjom władz gazeta "Politiken" zorganizowała wspólnie z organizacją pomagającą uchodźcom zbiórkę pieniędzy dla dzieci uchodźców.

 

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy br. o azyl w Danii wystąpiły 5174 osoby; w tym samym okresie poprzedniego roku było to 5595 osób.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?