USA: Europa powinna walczyć z przemytem ludzi

Biały Dom, Waszyngton, Stany Zjednoczone (fot. shutterstock.com)

Europa powinna walczyć z przemytem ludzi i zagwarantować imigrantom poszanowanie przysługujących im praw - oświadczył w piątek Biały Dom. Według najnowszych danych ONZ od początku roku do Europy drogą morską przedostało się ponad 300 tys. ludzi.

 

Rzecznik Białego Domu Josh Earnest dodał, że kryzys imigracyjny w Europie pokazuje, iż skutki niestabilnej sytuacji na Bliskim Wschodzie oddziałują daleko poza region.

 

Urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) poinformował w piątek, że ponad 300 tys. uchodźców i migrantów przybyło do Europy przez Morze Śródziemne od początku 2015 r., w tym ok. 200 tys. osób dotarło do Grecji, a ok. 110 tys. do Włoch. W całym ubiegłym roku do Europy przedostało się 219 tys. osób. Zdaniem UNHCR ucieczkę uchodźców do Europy powodują pogarszające się warunki w Syrii i krajach sąsiadujących z nią.

 

W czwartek na autostradzie we wschodniej Austrii znaleziono zwłoki 71 prawdopodobnie syryjskich uchodźców, w tym czworga dzieci. Ciała znajdowały się w ciężarówce chłodni, odstawionej przez przemytników w zatoce awaryjnej na autostradzie A4 między granicą Węgier a Wiedniem.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook