Juncker ws. zniesienia wiz dla Ukraińców

Prezydent Ukrainy Petro Poroshenko (L) oraz Przewodniczący komisji Europejskiej Jean Claude Juncker (P) (fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET).

Napływająca do UE fala imigrantów nie wpływa w żaden sposób na możliwość zniesienia przez UE wiz dla Ukraińców - zapewnił w czwartek szef KE Jean-Claude Juncker. Zapowiedział pozytywną rekomendację KE w tej sprawie, jeśli Ukraina spełni odpowiednie warunki.

 

- Jeśli Ukraina spełni wszystkie wymogi KE (dotyczące wprowadzenia ruchu bezwizowego - PAP), a widzimy duży postęp na tej drodze, Komisja da pozytywną ocenę - powiedział Juncker na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

 

Jak podkreślił, nie ma wątpliwości, że przy pozytywnej ocenie KE w tej sprawie, kraje członkowskie UE nie będą przeciwne wprowadzeniu ruchu bezwizowego dla mieszkańców Ukrainy. - Nie ma zależności pomiędzy sprawą wiz dla mieszkańców Ukrainy a toczącą się debatą w sprawie migrantów - oświadczył Juncker.

 

Ukraina liczyła, że już podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego, który odbył się w maju w Rydze, zapadną decyzje albo zostaną złożone polityczne deklaracje w sprawie zniesienia wiz przez UE już w przyszłym roku. W deklaracji końcowej spotkania nie wpisano jednak przybliżonej daty takiego rozwiązania.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?