Kryzys imigracyjny może kiedyś dotknąć Polskę

(fot. EPA/GEORGI LICOVSKI)

Minister spraw zagranicznych Włoch Paolo Gentiloni oświadczył w poniedziałek, że kraje Unii Europejskiej muszą zareagować na obecny kryzys imigracyjny. Może on kiedyś dotyczyć Polski albo innego państwa - stwierdził szef włoskiego MSZ.

 

W wywiadzie dla włoskiej telewizji RAI szef dyplomacji powiedział: "Albo Europa weźmie na swoje barki ten kryzys, albo stanie w obliczu ryzyka, że pogubi się w sprawie imigracji".

 

- Niestety jest duży opór, egoizm w wielu krajach europejskich- tak Gentiloni podsumował postawę tych państw, które przeciwne są rozlokowaniu tysięcy imigrantów, przybyłych na wybrzeża Grecji i Włoch.

 

- Trzeba uświadomić sobie, że podczas gdy dzisiaj kryzys ten dotyczy Grecji, Włoch czy Serbii, jutro może dotyczyć Polski czy innego kraju - powiedział szef włoskiego MSZ.

 

Od początku roku na wybrzeża Włoch przybyło prawie 110 tysięcy nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Tylko w minioną sobotę włoskie siły, z pomocą statków z Irlandii i Norwegii, uratowały 4,4 tys. ludzi z dryfujących łodzi i pontonów. Był to jeden z rekordowych dni pod względem rozmiaru napływu do Włoch.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?