Prezydent Ukrainy złoży wizytę w Brukseli

(fot. Global Panorama / flickr.com / CC BY-SA 2.0)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przybędzie w czwartek (27 sierpnia) z wizytą do Brukseli - poinformowała w piątek rzeczniczka KE Annika Breidthard. Ukraiński przywódca spotka się z szefem KE Jean-Claude'em Junckerem.

 

"Rozmowa będzie dotyczyła implementacji porozumienia z Mińska. W tym momencie nie mogę nic więcej dodać" - powiedziała na konferencji prasowej Breidthard.

 

Wizyta ma związek z nasileniem walk na przełomie tygodnia na wschodniej Ukrainie. Doszło do nich mimo formalnie obowiązującego rozejmu między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami.

 

We wtorek Juncker rozmawiał z ukraińskim przywódcą telefonicznie. KE już wcześniej potępiła eskalację walk, zaapelowała do obu stron konfliktu o przestrzeganie zawieszenia broni oraz podjęcie działań mających chronić ludność cywilną.

 

W poniedziałek w związku z zaostrzeniem się sytuacji na wschodniej Ukrainie Poroszenko spotka się w Berlinie z przywódcami Francji i Niemiec. Ukraiński przywódca chce rozmawiać z kanclerz Angelą Merkel i prezydentem Francois Hollande'em o sformowaniu szerokiej koalicji międzynarodowej na rzecz powstrzymania działań Rosji.

 

Zawarte w połowie lutego porozumienie z Mińska przewiduje m.in. rozejm, wycofanie ciężkiego uzbrojenia, a także odzyskanie przez Ukrainę do końca roku kontroli nad granicą z Rosją w obwodach donieckim i ługańskim.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook