Szwecja: zatrzymano 2 os. podejrzane o terror w Syrii

(fot. shutterstock.com)

Szwedzki wymiar sprawiedliwości poinformował w czwartek o zatrzymaniu dwóch Szwedów, którzy podejrzewani są o dokonanie w 2013 roku w Syrii "zbrodni terrorystycznych". To pierwsze aresztowania obywateli tego skandynawskiego kraju od wybuchu konfliktu w Syrii.

 

Chodzi o mężczyzn w wieku 30 i 32 lat, którzy mieszkają w Goeteborgu, na zachodzie Szwecji - wyjaśnił w komunikacie prokurator Ronnie Jacobsson. Obaj są podejrzani m.in. o zabójstwo, do którego doszło w Syrii przed dwoma laty. Policja szuka trzeciej osoby związanej z tą sprawą. Nie podano przynależności państwowej ani wieku tego mężczyzny.

 

- To pierwsze aresztowania w Szwecji w ramach śledztwa dotyczącego zbrodni terrorystycznych w Syrii - powiedziała rzeczniczka służb specjalnych SAPO, Sirpa Franzen. SAPO przeszukało mieszkania w regionie Goeteborga, gdzie w czwartek rano aresztowano dwóch mężczyzn.

 

Zgodnie ze szwedzkim prawem mogą oni być przetrzymywani w areszcie przez 72 godziny do czasu ewentualnego przedstawienia im zarzutów.

 

W lutym sąd pierwszej instancji skazał syryjskiego opozycjonistę, który schronił się w Szwecji, na pięć lat więzienia za zbrodnie wojenne w Syrii. Miał on torturować bojownika, który popierał reżim prezydenta Baszara el-Asada.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?