11 żołnierzy zginęło w zasadzce terrorystów

(fot. Zoriah / Foter / CC BY NC)

Jedenastu algierskich żołnierzy zginęło w zasadzce urządzonej w nocy z piątku na sobotę przez terrorystów 150 km na południowy zachód od stolicy Algierii - podał dziennik "al Chabar". Żołnierze byli w drodze na wysuniętą placówkę w gęsto zalesionym terenie.

 

Żołnierze mieli pod koniec ramadanu objąć służbę w mieście Ajn ad-Dafla, w rejonie będącym niegdyś matecznikiem zbrojnych grup algierskich islamistów, ale od kilku lat uważanym za dość spokojny.

 

Pewne regiony Algierii, jak Bumerdas, Tizi Wuzu i Kabylia, są nadal terenem działalności terrorystycznej takich zbrojnych ugrupowań jak Al-Kaida Islamskiego Maghrebu i organizacje dżihadystowskie należące do Państwa Islamskiego (IS).

 

Według algierskiego Ministerstwa Obrony w pierwszym półroczu 2015 roku na terenie kraju 102 uzbrojonych islamskich terrorystów zostało zabitych, wziętych do niewoli, bądź poddało się siłom bezpieczeństwa.

 

Wojsko algierskie pod koniec maja zabiło w starciu 25 islamistów, gdy doszło do bitwy z ich oddziałem koło miejscowości Al-Buwajra, leżącej o 120 km na południowy wschód od stolicy Algierii, Algieru.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?