Rząd Tunezji: Brytyjczycy, nie wyjeżdżajcie!

(fot. eugenijusr / Foter / CC BY)

Rząd w Tunisie oznajmił w piątek, że chce namawiać Londyn, by wycofał się z apeli do swych obywateli o opuszczenie Tunezji i nieodwiedzanie jej bez szczególnej potrzeby. Brytyjskie MSZ wydało ostrzeżenie po zamachu w Tunezji, w którym zginęło 30 Brytyjczyków.

 

Po czwartkowym apelu Londynu tysiące turystów postanowiło w piątek opuścić Tunezję, gdzie ryzyko kolejnych ataków jest bardzo wysokie - pisze Reuters.

 

Tunezyjski premier Habib Essid zapowiedział, że zatelefonuje do brytyjskiego premiera Davida Camerona, by go zapewnić, że uczyniono wszystko co możliwe do ochrony interesów brytyjskich i interesów innych państw. Cytowany przez AFP minister spraw zagranicznych Tunezji Tajib Bakusz powiedział, że postara się przekonać władze brytyjskie do zmiany decyzji.

 

Szacuje się, że obecnie w Tunezji przebywa ok. 3 tys. brytyjskich turystów.

 

26 czerwca 23-letni Tunezyjczyk otworzył ogień do turystów wypoczywających na plaży i przy basenach hotelu w kurorcie Susa. Zginęło 38 osób, w tym 30 Brytyjczyków. Wcześniej, 18 marca, w zamachu na muzeum Bardo w Tunisie śmierć poniosło 21 turystów, wśród nich Polacy. Do obu tych aktów terroru przyznało się Państwo Islamskie.

 

Tunezyjskie siły bezpieczeństwa pozostają w stanie najwyższej gotowości po atakach. W piątek źródło w siłach bezpieczeństwa poinformowało, że w górach nieopodal miasta Kafsa w środkowej Tunezji zabito pięciu islamistów, a wojskowe śmigłowce kontrolują region.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?