Palestyna: aresztowano 100 członków Hamasu

(fot. Zoriah / Foter / CC BY-NC)

Siły bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej aresztowały na Zachodnim Brzegu Jordanu ponad 100 członków radykalnego ugrupowania Hamas, którzy planowali przeprowadzenie ataków - poinformowali w piątek przedstawiciele palestyńskich władz.

 

To największe masowe aresztowanie przeprowadzone w ciągu jednej nocy od 2007 roku, kiedy w wyniku walk między Hamasem a Fatahem, lojalnym wobec palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa, Hamas przejął całkowitą kontrolę nad Strefą Gazy.

 

Hamas opublikował nazwiska 108 swoich członków, którzy zostali aresztowani.

 

- Nie pozwolimy Hamasowi podważać naszego bezpieczeństwa i wciągać kraju w rozlew krwi, nie pozwolimy Hamasowi przeprowadzać ataków na Zachodnim Brzegu - oświadczył rzecznik palestyńskich służb bezpieczeństwa Adnan Dameri.

 

Natomiast rzecznik Hamasu Husam Badran w oświadczeniu ocenił, że aresztowania mają na celu powstrzymanie ostatniej fali palestyńskich ataków na Izraelczyków. Oskarżył siły palestyńskie o pracę na rzecz Izraela i oświadczył, że Mahmud Abbas ponosi osobistą odpowiedzialność za te aresztowania. Zapowiedział, że Hamas będzie kontynuował ataki przeciwko Izraelczykom na Zachodnim Brzegu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?