Szef PE chce w Grecji "rządu technokratów"

(fot. Dennis Jarvis / CC BY-SA 2.0 / flickr.com)

Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w czwartek w niemieckiej prasie wyraził nadzieję, że po ewentualnym zwycięstwie zwolenników eurolandu w niedzielnym referendum w Grecji władzę będzie sprawował "rząd technokratów" i nadejdzie koniec "epoki Syrizy".

 

- Nowe wybory będą konieczne, jeśli naród grecki zagłosuje za programem reform, więc także za pozostaniem w strefie euro, a premier Aleksis Cipras będzie musiał podać się do dymisji - oświadczył Schulz w wywiadzie udzielonym dziennikowi gospodarczemu "Handelsblatt".

 

- Ciągłość w okresie przed wyborami będzie musiał zapewnić "rząd technokratów, abyśmy mogli kontynuować negocjacje - dodał.

 

- Jeśli rząd przejściowy osiągnie rozsądne porozumienie z wierzycielami, będzie to oznaczało koniec epoki Syrizy. Wówczas Grecja otrzyma kolejną szansę - uważa Schulz.

 

Cipras jest nieprzewidywalny i manipuluje ludźmi w Grecji, ma to prawie charakter demagogiczny ocenił Schulz. - Moja wiara w chęci greckiego rządu do negocjowania osiągnęła najniższy możliwy poziom - dodał.

 

Te komentarze pojawiają się w dniu, w którym minister finansów Grecji Janis Warufakis oświadczył, że jeśli w referendum 5 lipca Grecy przyjmą propozycję międzynarodowych wierzycieli, możliwa jest dymisja rządu.

 

Premier Cipras w środę wieczorem ponownie wezwał Greków do głosowania na "nie", twierdząc, że można będzie w ten sposób wynegocjować lepsze porozumienie i że odrzucenie warunków kredytodawców w referendum nie będzie oznaczało wyjścia Grecji ze strefy euro.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook