ZEA: śmierć za zabójstwo nauczycielki z USA

(fot. shutterstock.com)

Sąd w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) skazał w poniedziałek na karę śmierci kobietę, która zamordowała amerykańską nauczycielkę. Do zabójstwa, inspirowanego radykalnym islamem, doszło w grudniu 2014 roku w centrum handlowym w Abu Zabi.

 

Amerykanka - nauczycielka w przedszkolu i matka 11-letnich bliźniąt - została zabita nożem w toalecie centrum handlowego.

 

Za winną popełnienia zbrodni sąd uznał 30-letnią obywatelkę ZEA, która po zamordowaniu nauczycielki próbowała również podłożyć bombę pod apartament egipsko-amerykańskiego lekarza, mieszkającego w Abu Zabi.

 

Wyrok jest ostateczny. W trakcie procesu nie wykryto u oskarżonej choroby psychicznej i uznano, że kobieta była w pełni świadoma swoich czynów.

Policja poinformowała, że źródło radykalizacji skazanej stanowił internet, natomiast przynależność państwowa ofiary była przypadkowa. 30-letnia muzułmanka planowała zabójstwo losowo napotkanego cudzoziemca.

 

Ataki na obywateli państw Zachodu w ZEA, inspirowane doktryną dżihadu, są rzadkością.

 

Państwo Islamskie oskarża władze ZEA o wspieranie polityki USA oraz udział w powietrznych atakach na pozycje dżihadystów w Syrii. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?