KE: 3 mln euro dla Gruzji po powodzi

2ryby
(fot. PAP/EPA/BESO GULASHVILI/GEORGIAN PRIME MINISTER'S PRESS SERVICE/HANDOUT)

Komisja Europejska poinformowała, że przekaże Gruzji do 3 mln euro na naprawę zniszczeń po powodzi w Tbilisi - podał w środę portal Civil.ge. Ponadto KE przekaże 400 tys. euro pomocy humanitarnej gruzińskim organizacjom, m.in. Czerwonemu Krzyżowi.

 

- Unia Europejska solidaryzuje się z narodem Gruzji i jest gotowa pomóc rodzinom w Tbilisi w odbudowaniu ich domów i rozpoczęciu nowego życia - zapewnił unijny komisarz ds. polityki sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych Johannes Hahn.

 

Premier Gruzji Irakli Garibaszwili oszacował we wtorek, że szkody spowodowane przez powódź mogą sięgnąć 100 mln lari (ok. 45 mln dolarów). Gruziński minister finansów Nodar Chaduri poinformował, że z datków od obywateli i firm zgromadzono 6 mln lari (ok. 2,6 mln dolarów).

 

Liczba ofiar śmiertelnych powodzi wzrosła do 19 po odnalezieniu we wtorek ciał trzech osób. Sześć osób jest wciąż zaginionych.

 

Na skutek silnych ulew w nocy z soboty na niedzielę doszło do osunięć ziemi i wezbrania niewielkiej zwykle rzeki Were. Żywioł poczynił znaczne zniszczenia, dach nad głową straciło 40 rodzin.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?