Ghana: pożar stacji benzynowej - 90 osób nie żyje

(fot. EPA/STR)

Co najmniej 90 osób zginęło w środę wieczorem w wyniku pożaru na stacji benzynowej w Akrze, stolicy Ghany - poinformował w czwartek rzecznik policji, dodając, że bilans ofiar może okazać się jeszcze większy.

 
"W tej chwili, potwierdzona liczba zmarłych to około 90, ale wiadomo, że będzie ich więcej" - powiedział rzecznik Arthur Cephas.
 
Wcześniej podany czwartkowy bilans mówił według policji i Czerwonego Krzyża o ponad 70 osobach.
 
Do pożaru doszło w środę wieczorem koło ronda Kwame Nkrumaha w samym centrum Akry. Najprawdopodobniej pożar wybuchł w pobliskiej rezydencji i rozprzestrzenił się na stację paliw.
 
Większość ofiar to ludzie, którzy schronili się na stacji przed kolejną ulewą z fali opadów, które spowodowały w ostatnich dniach rozległe podtopienia.
 
Na miejscu w czwartek widać było dziesiątki zwęglonych motocykli. Ogień rozprzestrzenił się też - jak podał reporter AFP - na autobus pełen pasażerów zaparkowany obok stacji benzynowej.
 
Przy chodniku wzdłuż stacji benzynowej Ghana Oil Company woda wylała się z otworów kanalizacyjnych, tak że przechodnie brodzili w niej po kolana, kiedy - według naocznego świadka - doszło do eksplozji pomp benzynowych. Część ludzi utopiła się, próbując uciec.
 
Wybuch słychać było w kilku dzielnicach stolicy Ghany.
 
"Straty w ludziach są katastrofalne i niemal bezprecedensowe" - powiedział poruszony wypadkiem prezydent John Dramani Mahama, który odwiedził miejsce tragedii. "Zginęło tak wiele osób, że brak mi słów" - dodał.
 
Wspomóż Nas
Tagi: akra, ghana, pożar

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook