Ukraina: Niemcy zwiększą pomoc dla uchodźców

(fot. EPA/SERGEY DOLZHENKO)

Niemcy zwiększą pomoc dla uchodźców, którzy musieli opuścić swoje miejsca zamieszkania w rezultacie konfliktu na Ukrainie - obiecał w sobotę szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier podczas wizyty w obozie dla takich uchodźców w Dniepropietrowsku.

 

Nie podał konkretnych sum. Agencja dpa odnotowuje, że dotychczas Niemcy przeznaczyły na tę pomoc 10 milionów euro. Z powodu konfliktu na wschodzie Ukrainy z miejsc zamieszkania musiało uciekać ok. 2 milionów ludzi. Ok. 1,2 miliona to uchodźcy wewnętrzni, ok. 800 tys. przebywa za granicą.

 

Steinmeier spotkał się w Dniepropietrowsku z przedstawicielami organizacji pomocowych, m.in. Czerwonego Krzyża i Caritasu, które opiekują się ofiarami ukraińskiego konfliktu.

 

W rejonie Dniepropietrowska jest - według oficjalnych danych ukraińskich - ponad 130 tys. wypędzonych. Miasto leży w pobliżu obszarów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów.

 

Przed udaniem się do Dniepropietrowska Steinmeier nakłaniał w Kijowie rząd Ukrainy do kontynuacji reform, mających na celu polityczną i finansową stabilizację kraju. Podkreślał też konieczność przestrzegania zawartego w Mińsku porozumienia o zawieszeniu broni między separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.71

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook