Mogherini: nikomu nie zależy na destabilizacji Rosji

(fot. PAP/EPA/WU HONG)

Zdestabilizowana i izolowana Rosja nie jest w niczyim interesie - zapewniła w środę w Pekinie szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini. Podkreśliła, że Zachód utrzyma sankcje wobec Rosji, dopóki na wschodzie Ukrainy nie zostaną wdrożone porozumienia pokojowe.

 

Mogherini wypowiadała się na spotkaniu ze studentami podczas wizyty na Uniwersytecie Pekińskim. Wyjaśniła, że ona sama nie widzi Rosji jako czynnika niestabilności i zagrożenia dla bezpieczeństwa. Równocześnie dodała, że naruszenie integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy są powszechnie powodem do niepokoju.

 

- Tak jak dla Chin, tak i dla Europy priorytetem jest przerwanie przemocy na wschodzie Ukrainy. W naszych wysiłkach skupiamy się na wdrożeniu w pełni porozumień (pokojowych) z Mińska - mówiła szefowa unijnej dyplomacji. Jak tłumaczyła, polityka sankcji wobec Rosji wypracowana przez UE "nie jest polityką samą w sobie, a instrumentem, narzędziem. Utrzymujemy ją tak długo, jak porozumienie z Mińska nie zostanie w pełni wprowadzone w życie".

 

Mogherini dodała, że w innych sferach, np. w kwestii irańskiego programu nuklearnego, Rosja często była konstruktywnym partnerem. - Zdestabilizowana i izolowana Rosja nie jest w interesie Unii Europejskiej, nie jest na pewno w interesie narodu rosyjskiego i jak sądzę, w interesie rosyjskich władz. Jednak decyzja należy do nich - oświadczyła szefowa unijnej dyplomacji. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~lytook 17:48:30 | 2015-05-06
Przecież ta kobieta ,,wali w głupa'' ! Niech się Jankesi wycofają z pomocą banderowskiej Ukrainie,niech zaprzestaną szkolić ukraińskie hordy,judzić przeciwko Rosji i będzie pokój. Przecież Rosja nie podburza sąsiadów USA przeciwko nim.

Oceń 5 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook