Pilny szczyt UE po tragedii z imigrantami?

(fot. EPA/ANGELO CARCONI)

Po kolejnej tragedii na Morzu Śródziemnym, gdzie w wyniku przewrócenia kutra z nielegalnymi imigrantami mogło zginąć nawet kilkaset osób, premier Włoch Matteo Renzi zwrócił się o pilne zwołanie szczytu przywódców Unii Europejskiej- podała w niedzielę Ansa.

 
Włoska agencja poinformowała, że w niedzielę szef rządu przeprowadził serię konsultacji telefonicznych na temat kryzysu imigracyjnego i najnowszego dramatu w Cieśninie Sycylijskiej. Rozmawiał między innymi z prezydentem Francji Francois Hollande'm i premierem Malty Josephem Muscatem.
 
Po tych rozmowach, dodaje Ansa, Renzi zwrócił się o zwołanie w ciągu tygodnia nadzwyczajnego szczytu UE na temat imigracji.
 
Na Morzu Śródziemnym trwa wielka akcja ratunkowa i poszukiwanie rozbitków ze statku rybackiego, który wypłynął z wybrzeży Libii w stronę Włoch. Straż Przybrzeżna przyznała, że nie wie, ilu imigrantów było na przewróconym kutrze i ilu zginęło. Pierwsze dane mówiły o nawet 700 ofiarach. Dotychczas znaleziono 24 ciała, uratowano 28 ludzi.
 
Szacuje się, że od początku tego roku podczas przeprawy w Cieśninie Sycylijskiej zginęło nawet 1600 uciekinierów. W tym czasie na włoskie wybrzeża dotarło ponad 26 tysięcy imigrantów.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~114 20:03:36 | 2015-04-19
A czy w śród tych 26 tysięcy było chociaż 1000 Chrzescijan, czy tez bracia muzułmanie wczesniej ich potopili. może walczac wodą od wody zginęli. Nie zbadane sa wyroki boskie. Wystarzczy muzułmanów. Niech ich bezpieczną droga odsyłaja do Arabii Saudyjskiej. 

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~marsak 17:21:46 | 2015-04-19
Unia Europejska i Stany Zjednoczone zamiast popierać ukraińskich banderowców powinny udzielić pomocy krajom biednym i dać ludom tych państw możliwość rozwoju i życia we własnym kraju. W końcu,to przez wiele wieków państwa afrykańskie i nie tylko były koloniami  państw Zachodnich,niemiłosiernie wyzyskiwanymi,więc należy im się od tych krajów wsparcie jak psu buda.

Oceń 2 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:54:00 | 2015-04-19
Po co ma być ten szczyt? Czy oni zamierzają sami przywozić imigrantów do Europy, żeby biedacy nie tonęli?

Oceń 3 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook