Ukraina: żołnierze USA rozpoczynają szkolenie

(fot. PAP/EPA/MIRCEA ROSCA)

Na Ukrainę przybyli w piątek wojskowi ze 173. brygady powietrznodesantowej armii Stanów Zjednoczonych, którzy na poligonie w Jaworowie w obwodzie lwowskim będą szkolili żołnierzy ukraińskiej Gwardii Narodowej.

 

Amerykanie wylądowali na lotnisku we Lwowie w godzinach porannych - napisał na Twitterze ambasador USA w Kijowie Geoffrey Pyatt. Jest ich 300.

 

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow informował wcześniej, że amerykańscy wojskowi mają zamiar przeszkolić 900 żołnierzy Gwardii Narodowej. Ćwiczenia będą rozłożone na trzy etapy, w trakcie których trwające osiem tygodni szkolenie przejdzie po 300 ukraińskich gwardzistów. "Po zakończeniu ćwiczeń oddziały Gwardii Narodowej otrzymają od amerykańskich partnerów specjalną amunicję i środki łączności" - oświadczył Awakow w marcu.

 

Kreml oznajmił w piątek, że przyjazd amerykańskich wojskowych na Ukrainę może zdestabilizować sytuację na wschodzie tego kraju. "Obecność instruktorów, specjalistów z państw trzecich na terytorium Ukrainy, gdzie nieuregulowany pozostaje konflikt wewnątrzukraiński, bynajmniej nie sprzyja uregulowaniu konfliktu i tworzeniu sprzyjającej atmosfery, a wręcz odwrotnie - destabilizuje sytuację" - powiedział dziennikarzom rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

 

W marcu szkolenie ukraińskich żołnierzy, którzy walczą z separatystami w Donbasie, rozpoczęli już Brytyjczycy. 35 brytyjskich wojskowych znajduje się Mikołajowie na południu Ukrainy; zakres szkolenia to pomoc lekarska i taktyka obronna.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Ukraina dziś 12:55:34 | 2015-04-18
http://isakowicz.pl/kolejni-dziennikarze-zamordowani-na-ukrainie-olga-moroz-i-serhij-suchobok/

Oceń 1 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~skytonh 20:09:56 | 2015-04-17
Co by dziś się działo na forach światowych,gdyby przyszła wiadomość,że Rosjanie szkolą Kubańczyków lub Meksykanów do walki z Ameryką?

Oceń 5 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook