Zastrzelono prorosyjskiego dziennikarza

(fot. shutterstock.com)

W Kijowie zastrzelony został w czwartek Ołeś Buzyna, znany z prorosyjskich poglądów dziennikarz, który do niedawna był redaktorem naczelnym należącego do oligarchy Rinata Achmetowa dziennika "Siegodnia".

 

Doradca ministra spraw wewnętrznych i deputowany do parlamentu ukraińskiego Anton Heraszczenko oświadczył, że Buzyna był świadkiem w śledztwie w sprawie tzw. antymajdanu. Były to organizowane i opłacane przez ekipę ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza kontrprotesty przeciwko uczestnikom antyrządowych demonstracji na Ukrainie na przełomie lat 2013-2014.

 

Heraszczenko nie wykluczył, że śmierć Buzyny mogła być dziełem rosyjskich służb specjalnych i porównał ją z zamordowaniem dzień wcześniej byłego deputowanego Partii Regionów Janukowycza Ołeha Kałasznikowa, który także został zastrzelony.

 

- Te zabójstwa są do siebie podobne i nie wykluczam, że zostały one zorganizowane przez rosyjskie służby specjalne dla stworzenia w Kijowie atmosfery terroru, histerii, że dzieje się to z ludźmi, którzy występowali przeciwko Majdanowi i nowym władzom - powiedział.

 

Ukraińskie media zwracają uwagę, że zaledwie kilka minut po informacji o zabiciu Buzyny jego śmierć skomentował prezydent Rosji Władimir Putin. Podczas dorocznej telekonferencji z obywatelami oświadczył, że nie jest to pierwsze zabójstwo polityczne na Ukrainie.

 

45-letni Buzyna został zastrzelony na podwórku przed domem, w którym mieszkał w Kijowie. Według milicji oddano do niego kilka strzałów z przejeżdżającego samochodu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~kopia 09:12:08 | 2015-04-17
 To potworna wizja. Bałam się mówić o niej, myśleć nawet, bo nie wiadomo dokąd sięga inwigilacja. Fundament życia poległ w gruzach. Za niezależne poglądy w Ukrainie lub o Ukrainie jest się zabijanym. Brakuje mi oddechu, gdy myślę o tym.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~develey 23:21:41 | 2015-04-16
a Ty jazmig kim jestś. Banderowcem? nie? piszesz brednie. Rosja chyli sie ku upadkowi dzieki Putinowi.

Oceń 3 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 18:08:49 | 2015-04-16
http://isakowicz.pl/mord-polityczny-w-kijowie-niezalezny-dziennikarz-oles-buzyna-zamordowany/

Oceń 8 21 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:35:51 | 2015-04-16
Banderowcy zamordowali Buzynę, dziennikarza krytycznego wobec obecnych władz i wcale nie prorosyjskiego, a wcześniej zamordowali kilku polityków opozycyjnych i o wszystko oskarżają jak zwykle Rosjan.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-zamordowano-dziennikarza-krytycznego-wobec-majdanu-i-obecnej-wladzy

Oceń 10 22 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?