Petro Poroszenko nie wyklucza referendum

(fot. EPA/MYKOLA LAZARENKO)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nie wykluczył przeprowadzenia referendum ws. struktury państwa - informuje w poniedziałek agencja Interfax-Ukraina. Gotowość do przeprowadzenia referendum Poroszenko wyraził tego dnia na posiedzeniu komisji konstytucyjnej.

 

 

"Jestem gotów przeprowadzić referendum w sprawie struktury państwa, jeśli uznacie to za konieczne" - oświadczył w Kijowie prezydent Poroszenko.

 

Jednocześnie zaznaczył, że w dalszym ciągu jest przeciwny pomysłowi federalizacji państwa, który popiera Rosja, lecz opowiada się za decentralizacją władzy na rzecz regionów - pisze Associated Press.

 

Według prezydenta Ukrainy federalizacja jest "jak infekcja, jak broń biologiczna". "Jej bakcylami próbuje się zarazić Ukrainę i zburzyć naszą jedność" - podkreślił Poroszenko.

 

Wyraził przekonanie, że naród ukraiński nie dopuści, by tak się stało.

 

Przedstawiciel władz separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) Andriej Purgin powiedział agencji Associated Press, że żaden ich reprezentant nie został zaproszony na posiedzenie Komisji Konstytucyjnej, co, jak się wyraził, "mówi samo za siebie". Zdaniem Purgina Kijów chce narzucić (separatystom) swoje warunki, co jest sprzeczne z ustaleniami z Mińska.

 

W lutym w stolicy Białorusi pod egidą przywódców Rosji, Ukrainy, Francji i Niemiec zawarto porozumienie, zakładające m.in. rozejm między ukraińską armią a prorosyjskimi separatystami. Prezydent Poroszenko powiedział wówczas, że Ukraina zawsze będzie w pełni niepodległym, unitarnym państwem i nie ma ustaleń w sprawie autonomii regionów czy federalizacji kraju. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.4

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~cyk15 19:32:41 | 2015-04-06
Zabawny gość, w tym mundurku rżnie wielkiego heroja.

Oceń 4 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 18:43:42 | 2015-04-06
USA, Szwajcaria, Niemcy, Wielka Brytania to wszystko sąfederacje i daj Boże każdemu państwu ich poziom życia oraz spoistość państwa.

Poroszenko nie chce federalizacji, bo ma nawyki z komuny centralnego sterowania wszystkim, narzucania wszystkim takich samych rzeczy: języka, wyznania (a raczej jego braku), obyczajów itp.

On nie rozumie,  ze w państwie wielonarodowym należy nie narzucać mniejszościom tego, co się podoba większości, lecz pozostawić im ich obyczaje, kulturę, język itp.

Przecież wojna w Donbasie zaczęła się właśnie od próby narzucania temu regionowi języka ukraińskiego, jako jedynego obowiązującego.

Oceń 5 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~poznaj prawdę 18:26:31 | 2015-04-06
Polecam stronkę o WOJNIE NA WSCHODZIE UKRAINY, która nie ma nic wspólnego z bajkami z mchu i paproci zapodawanymi w polskojezycznych mediach. W google wkleić ADNOVUM i wybrac pierwszy link od góry.
Zdjęcia, filmiki... prosto z Donbasu.
Polecam.

Wklejać ten tekst gdzie się da, niech Polacy wreszczie zobaczą, jak NAPRAWDĘ wygląda wojna w Donbasie.

Oceń 4 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~szpich 18:16:54 | 2015-04-06
Znaczy to,że Pogorszenko zastosuje znany nam w Unii i pewnie na jej polecenie lub Jankesów scenariusz rozbicia państwa na regiony. Będzie to koniec Ukrainy. Tak Zachód niszczy państwa w świecie.

Oceń 7 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?