Włoska straż uratowała 1500 imigrantów

(fot. bepsy / Shutterstock.com)

Około 1500 imigrantów płynących z Libii zostało uratowanych na Morzu Śródziemnym w sobotę podczas ratowania pięciu różnych jednostek - poinformowała w niedzielę włoska straż przybrzeżna w komunikacie.

 

Cztery statki straży przybrzeżnej i jeden - marynarki wojennej interweniowały po licznych wezwaniach z telefonów satelitarnych, przechwyconych przez centralę straży przybrzeżnej w Rzymie. Wezwania pochodziły z trzech dużych łodzi dryfujących na wodach u wybrzeży Libii.

 

Włoska straż uratowała setki ludzi z tych trzech łodzi. Następnie zlokalizowała w tym rejonie dwie inne, które również znalazły się w opałach. Uratowano także ludzi z tych dwóch łodzi, jednak by poradzić sobie z ich przewiezieniem do portu, wezwano jednostkę marynarki wojennej.

 

Imigranci zostali zabrani do portów: Lampedusa, Augusta i Porto Empedocle.

 

W ostatnich miesiącach nasiliła się fala masowej nielegalnej imigracji z wybrzeży Libii do Włoch. Łodzie i pontony z uciekinierami, w większości z Afryki Subsaharyjskiej, wysyłają z Libii handlarze ludźmi. Ich gangi kontrolują wybrzeże w kraju, ogarniętym przez wewnętrzne walki i ofensywę dżihadystów.

 

W połowie marca Urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) poinformował, że od początku roku na Morzu Śródziemnym podczas próby przedostania się do Włoch zginęło już 470 imigrantów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook