Ukraina: czterech żołnierzy zginęło w ostrzale

(fot. snamess / Foter / CC BY-NC)

Czterech ukraińskich żołnierzy zginęło w niedzielę na wschodzie kraju, mimo oficjalnie obowiązującego zawieszenia broni, gdy ich pojazd został trafiony pociskiem artyleryjskim wystrzelonym przez prorosyjskich separatystów - poinformowała miejscowa milicja.

 
Pojazd wojskowy został ostrzelany podczas przeprawy przez most w kontrolowanej przez siły rządowe miejscowości Sczastje w obwodzie ługańskim, ok. 170 km na północny wschód od Doniecka - podano w oświadczeniu. 
 
Incydent ten świadczy o tym, jak kruchy jest rozejm na wschodzie Ukrainy między siłami rządowymi a wspieranymi przez Rosję rebeliantami - zauważa agencja Reutera.
 
Rozejm na wschodzie Ukrainy, który regularnie jest łamany przez prorosyjskich separatystów, formalnie obowiązuje od nocy z 14 na 15 lutego. Został uzgodniony w zawartym w Mińsku 12 lutego nowym porozumieniu pokojowym, które oprócz rozejmu przewiduje m.in. wycofanie przez strony konfliktu broni ciężkiej z linii frontu.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.4

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jagata113 17:09:33 | 2016-02-28
I Znów ginął niewinni ludzie, szkoda. Preply lekcje ukraińskiego Szczecin http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 09:21:56 | 2015-04-06
Rozejm po banderowsku: http://novorossia.today/ostrzal-lotniska-2/

Oceń 2 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 18:30:27 | 2015-04-05
W ciągu ostatniej doby mimo okresu świątecznego, sytuacja w Donbasie pozostawała napięta, gdy ukraińskie wojsko 27 razy naruszyło warunki zawieszenia broni. W wyniku ostrzału zostało zabitych dwóch żołnierzy powstańczych sił zbrojnych DRL, a kolejny dwóch odniosło rany.

Ostrzeliwane były z kierunku pozycji ukraińskich stanowiska obronne sił powstańczych w rejonie miejscowości Piaski.  Ponadto ukraińskie wojsko ostrzelało teren kopalni „Oktriabskiej” w Doniecku oraz okolice donieckiego lotniska, szczególnie koło serwisu „Volvo-Centrum” i przy użyciu czołgów pozycje obronne powstańców w okolicach miejscowości Żabiczewo.

W rejonie na wschód od miejscowości Awdiejewka, zostały ostrzelane przez ukraińskie moździerze i z ręcznych wyrzutni rakiet p.panc. pozycje wojsk powstańczych rozmieszczonych w okolicy Spartakusa.

Z rejonu miejscowości Opytnoje ukraińskie wojsko za pomocą moździerzy ostrzeliwało pozycje powstańczych sił zbrojnych w okolicach Wiesełoj.

To samo miało miejsce w rejonie miejscowości Dokuczajewsk, która została ostrzelana przez ukraińskie wojsko rozlokowane w Nowotroiczkowa.

Nadal trwa ostrzeliwanie przez ukraińskich żołnierzy przy użyciu moździerzy i ręcznych karabinów maszynowych zajmujących stanowiska w rejonie miejscowości: Szum i Majorsk, pozycji sił powstańczych rozlokowanych na przedmieściach Gorłówki,

W rejonie miejscowości Mariupol na wschód od tego miasta ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy prowadziło bardzo intensywny ostrzał pozycji powstańców znajdujących się na zachodnich obrzeżach Szirokina. W okolicach tej miejscowości zaobserwowano koncentrację ukraińskich czołgów w liczbie 15 sztuk

Ukraiński ostrzał donieckiego lotniska i jego okolic oraz ostrzał miejscowości Szirokino został udokumentowany przez przebywających w tych rejonach obserwatorów misji OBWE.

Oceń 6 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wonka 15:44:18 | 2015-04-05
Nie wiadomo komu wierzyć. ,,Separatyści'' twierdzą,że to banderowcy ich atakują i nawet swych własnych obywateli.

Oceń 4 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook