Opozycyjonistka "zdradza" i "kolaboruje"?

Przebywająca w Moskwie jedna z liderek gruzińskiej opozycji Nino Burdżanadze spotkała się z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem, z którym , jak informuje rosyjski MSZ, omawiali różne aspekty skomplikowanych stosunków rosyjsko-gruzińskich.

 

Według tego źródła politycy zaznaczali, że mimo trwającego kryzysu i zerwanych stosunków dyplomatycznych między Rosją a Gruzją, należy szukać wyjścia z impasu.

 

Ławrow, jak pisze niezależny portal gruziński civil.ge, powtórzył to, co powiedział na spotkaniu z Burdżanadze w czwartek premier Rosji Władimir Putin, a mianowicie, że Moskwa wiąże nadzieje na wznowienie stosunków z Tbilisi z tymi politykami w Gruzji, którzy "patrzą realistycznie na obecną sytuację w regionie".

 

Burdżanadze jest drugim gruzińskim politykiem opozycyjnym - po Iraklim Alasanii, który spotyka się z Ławrowem. Alasania - były przedstawiciel Gruzji przy ONZ - poruszył na lutowym spotkaniu z Ławrowem kwestię przestrzegania zasady integralności Gruzji. Chodzi o dwie separatystyczne republiki: Abchazję i Osetię Południową, które po kilkudniowej wojnie z Gruzją w sierpniu roku 2008 Moskwa uznała za niepodległe.

 

Podczas czwartkowego spotkania z premierem Rosji Putinem Burdżanadze wyraziła nadzieję na to, że stronom uda się wyjść z "tragicznego impasu", w którym znalazły się w ostatnich latach stosunki rosyjsko-gruzińskie.

 

Nino Burdżanadze - niegdysiejsza sojuszniczka obecnego prezydenta Micheila Saakaszwilego i była przewodnicząca parlamentu - jest obecnie szefową opozycyjnej partii Ruch Demokratyczny-Zjednoczona Gruzja i zagorzałą przeciwniczką Saakaszwilego.

 

Deputowani gruzińskiej partii rządzącej uznali wizytę Burdżanadze w Moskwie za "kolaborację" i "zdradę".
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?