Sprofanowano miejsce pamięci B. Niemcowa

(fot. Geraint Rowland / flickr.com / CC BY 2.0)

We wtorek wieczorem sprofanowano symboliczne miejsce pamięci Borysa Niemcowa na moskiewskim moście, na którym 27 lutego zastrzelony został ten opozycyjny polityk - poinformował w środę Ilja Jaszyn, inny z przywódców opozycji w Rosji.

 

Wandale rozbili umieszczoną na miejscu zabójstwa tabliczkę z napisem "Most Niemcowa", zniszczyli ramki z fotografiami opozycjonisty, a także rozrzucili kwiaty i znicze pozostawione przez ludzi oddających hołd jego pamięci. Na zdjęciach Niemcowa umieścili obraźliwe wobec niego napisy.

 

Odpowiedzialność za tę akcję wzięli na siebie aktywiści Rosyjskiego Ruchu Wyzwoleńczego "Serb". Jeden z nich, Gosza Tarasiewicz, na swoim profilu na portalu społecznościowym WKontaktie zaapelował do Rosjan, aby "włączyli mózgi" i "zastanowili się, czy warto nadawać mostowi imię człowieka, który występował przeciwko interesom Rosji, popierał ukrofaszyzm i nawoływał do zwrócenia Krymu kijowskim faszystom".

 

Policja w żaden sposób nie zareagowała na poczynania wandali. Miejsce pamięci Niemcowa uporządkowali jego sympatycy, znów leżą tam świeże kwiaty i płoną znicze.

 

55-letni Niemcow - jeden z przywódców Republikańskiej Partii Rosji-Partii Wolności Narodowej (Parnas) i zagorzały krytyk prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, a zwłaszcza jego agresywnej polityki wobec Ukrainy - został zastrzelony 27 lutego późnym wieczorem w centrum Moskwy, na Dużym Moście Moskworeckim, nieopodal Placu Czerwonego. Został trafiony czterema pociskami; strzelano mu w plecy. Pochowano go 3 marca na Cmentarzu Trojekurowskim w Moskwie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~donio 14:37:21 | 2015-03-25
Czegoś nie rozumiem. W rosji jest policja. pewny byłem ,że milicja. Albo ja czegoś nie wiem ,albo pismaki tyle serca włożyli w te artykóły ,że juz sami nie wiedzą co piszą

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 11:13:40 | 2015-03-25
Jak za "dawnych czasów" - profanują pamiątki po człowieku któremu nie są w stanie dorównać!

Oceń 5 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?