Grecja: rząd planuje amnestię podatkową

(fot. shutterstock.com)

Rząd w Atenach planuje zaoferowanie amnestii Grekom, którzy sprowadzą z powrotem do kraju pieniądze, wywiezione w celu ominięcia greckiego fiskusa. O takim planie poinformowała we wtorek w telewizji wiceminister finansów Nadja Walawani.

 

Skruszeni grzesznicy podatkowi będą się mogli dobrowolnie zgłosić, uiścić jednorazową opłatę i zalegalizować w ten sposób swoje pieniądze.

 

Walawani nie ujawniła, jak duża miałaby to być opłata. Grecka prasa sugeruje, że może to być 15 proc. środków deklarowanych w ramach amnestii.

 

Grecja wciąż boryka się z ogromnymi problemami finansowymi i oczekuje przynajmniej częściowego odblokowania ostatniej transzy pomocy międzynarodowej. 20 lutego ministrowie finansów państw strefy euro uzgodnili, że program pomocy finansowej dla Aten zostanie przedłużony o cztery miesiące. Wypłaty są zawieszone w oczekiwaniu na wprowadzenie reform przez lewicowy rząd Aleksisa Ciprasa.

 

Jak podała w niedzielę gazeta "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", kraj ten ma zapewnioną płynność finansową do 8 kwietnia. Po tym terminie sytuacja może stać się - zdaniem redakcji - "krytyczna".

 

Wspomóż Nas
Tagi: grecja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook