USA nie zabiorą głosu w debacie w ONZ

(fot. Rusty Stewart Foter CC BY-NC-ND)

Stany Zjednoczone nie zabiorą głosu w poniedziałek w dorocznej debacie na forum głównego organu ds. praw człowieka - Rady Praw Człowieka - na temat aktów przemocy na terytoriach palestyńskich - pisze agencja Reuters powołując się na przedstawiciela władz USA.

 
Agencja zaznacza, że ten bezprecedensowy krok na forum Rady Praw Człowieka, gdzie Waszyngton niestrudzenie broni Izraela, następuje po sygnałach z administracji Obamy o "przeanalizowaniu", "ocenieniu na nowo" dotychczasowych relacji z Izraelem.
 
"Amerykańska delegacja nie będzie mówić dziś o Palestyńczykach" - powiedział w Genewie przedstawiciel władz USA w odpowiedzi na pytanie agencji Reuters. Odmówił komentarzy.
 
Sojusznicy izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu przyznali w niedzielę, że jego wypowiedź w przeddzień wyborów dezawuująca państwo palestyńskie wywołała rozdźwięk między Netanjahu a Białym Domem, lecz jednocześnie na karb "nieporozumienia" złożyli bezprecedensową krytykę tej wypowiedzi przez prezydenta Baracka Obamę.
 
Barack Obama powiedział w ubiegły tygodniu, że przedwyborcza wypowiedź premiera Izraela Benjamina Netanjahu, wykluczająca powstanie za jego rządów państwa palestyńskiego, sprawiła, że będzie trudno powrócić do poważnych rozmów w celu rozwiązania konfliktu.
 
Na kilka dni przed wtorkowymi wyborami parlamentarnymi Netanjahu powiedział, że dopóki on będzie premierem, nie dojdzie do powstania państwa palestyńskiego. Wypowiedź ta pogorszyła i tak napięte relacje na linii Izrael-Waszyngton - pisała agencja Reutera, przypominając, że w dwa dni po wyborach Netanjahu wydawał się wycofywać ze swych słów.
 
Likud premiera Netanjahu wygrał wtorkowe wybory parlamentarne, zdobywając 30 mandatów w 120-osobowym Knesecie. Netanjahu otrzymał misję tworzenia nowego gabinetu.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?