Płynność finansowa Grecji tylko do 8 kwietnia

(fot. shutterstock.com)

Grecja ma płynność finansową tylko do 8 kwietnia - podał w niedzielę niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS), powołując się na źródło w Komisji Europejskiej. Po tym terminie Ateny znajdą się w "sytuacji krytycznej".

 

Rząd grecki musi się spieszyć - pisze "FAS", dodając, że po Wielkanocy zadłużonemu krajowi grozi bankructwo.

 

Jak zaznacza redakcja, premier Grecji Aleksis Cipras obawiał się, że już pod koniec tego miesiąca nie będzie w stanie zapewnić wypłaty wszystkich pensji. Komisja Europejska skorygowała teraz tę zapowiedź: "pieniądze wystarczą do 8 kwietnia". Tak wyliczyli eksperci na podstawie nowych liczb przekazanych przez stronę grecką - czytamy w niemieckiej gazecie. "Ciprasowi pozostają 2 tygodnie, by spełnić warunki kredytodawców" - podkreśla "FAS".

 

Począwszy od 9 kwietnia sytuacja dla Aten stanie się krytyczna - ocenia źródło w KE. Grecja musi wtedy oddać MFW 467 mln euro. W połowie kwietnia konieczne będzie w dodatku refinansowanie krótkoterminowych obligacji na kwotę 2,4 mld euro.

 

Grecja ma przedstawić w najbliższych dniach pełną listę konkretnych reform, które są warunkiem otrzymania kolejnej części pomocy finansowej - takie ustalenie zapadło na spotkaniu przywódców Grecji, Francji i Niemiec oraz przedstawicieli instytucji UE w Brukseli w nocy z czwartku na piątek. Wszystkie strony zgodziły się na przyspieszenie prac nad realizacją postanowień eurogrupy z 20 lutego w sprawie przedłużenia pomocy dla Grecji, by zakończyć je jak najszybciej.

 

Wypłata kolejnej raty pomocy finansowej dla Grecji ma nastąpić dopiero po pozytywnej ocenie reform przez instytucje nadzorujące wdrażanie programu pomocowego, czyli przedstawicieli Komisji Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego.

 

Wspomóż Nas
Tagi: grecja, euro

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~dziadek 06:05:05 | 2015-03-23
Bla, bla, bla--sranie gadanie, a i tak za te dwa tygodnie okaże się, że jednak kolejne środki zostaną Grecji przyznane i dalej greckie cwaniaczki będą doić Unię, która w obawie przed zbytnim zachwianiem swojej waluty będzie nadal utrzymywać grekich złodziei, darmozjadów i kombinatorów.

Wspomijcie moje słowa za dwa tygodnie, dwa miesiące, dwa lata--w Grecji nie zmieni się NIC. Dziękuję za uwagę.

Oceń 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook