Dowód potwierdzający zestrzelenie Boeinga

(fot. Christian Junker - AHKGAP / Foter / CC BY-NC-ND)

Metalowy odłamek znaleziony na miejscu katastrofy Boeinga 777 (lot MH17) malezyjskich linii lotniczych na wschodzie Ukrainy pasuje do pocisku rakietowego ziemia-powietrze Buk, rosyjskiej produkcji - poinformowała w czwartek holenderska telewizja RTL.

 

Fragment został odnaleziony przez holenderskiego dziennikarza kilka miesięcy temu w okolicach miejscowości Grabowo (ukr. Hrabowe) w obwodzie donieckim. Element został przebadany przez międzynarodowych ekspertów z dziedziny medycyny sądowej i analityków brytyjskiej grupy konsultingowej ds. obronności IHS Jane's. To oni właśnie zwrócili uwagę, że znajdujące się na nim pozostałości materiałów wybuchowych są zbieżne z mieszanką wykorzystywaną w pocisku przeciwlotniczym Buk.

 

W odpowiedzi na doniesienia RTL holenderscy śledczy badający sprawę katastrofy samolotu poinformowali, że prace postępują i "koncentrują się na większej liczbie źródeł niż tylko jednym odłamku". W opublikowanym w zeszłym roku wstępnym raporcie podkreślili, że samolot został trafiony obiektem poruszającym się z bardzo dużą prędkością, nie określili go jednak jako pocisku rakietowego.

 

- Dodatkowy materiał dowodowy jest mile widziany, jednak musi on niezbicie wskazywać na związek z rozbitym samolotem - poinformowali holenderscy śledczy.

 

Lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur Boeing 777 towarzystwa Malaysia Airlines rozbił się 17 lipca ubiegłego roku na terenie pozostającym do dziś pod kontrolą prorosyjskich separatystów. Jak się powszechnie przypuszcza, został trafiony rakietą ziemia-powietrze. W katastrofie zginęło wszystkich 298 pasażerów i członków załogi; blisko dwie trzecie zabitych stanowili obywatele Holandii, co było powodem przejęcia przez holenderskie władze śledztwa w tej sprawie.

 

Rekonstrukcja wraku, którego części przekazano stronie holenderskiej w grudniu 2014 roku, ma pomóc w ustaleniu dokładnych okoliczności zniszczenia samolotu. Ukraina twierdzi, że było to dzieło separatystów, którzy posłużyli się rakietą przeciwlotniczą Buk. Natomiast według władz rosyjskich w maszynę uderzył pocisk kierowany, wystrzelony przez myśliwiec ukraińskich sił rządowych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (13)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~leszek 13:34:09 | 2015-03-20
W sprawie zestrzelenia Boeninga 777 świat się dzieli na dwie rozłączne grupy. Kreml i będący pod wpływem czy na usługach kremlowskiej propagandy wyrażają różne terie których wspólną częścia jest wykluczenie jakiegokolwiek rosyjskiego udziału, oraz reszta świata, dla której nie budzi cienia wątpliwości że samolot został zestrzelony z zestawu rakietowego BUK dostarczonego z Rosji, co najwyżej zastanawiaja sie, kto wycelował i nacisnął guzik, tzw "sepratyścI' czy "rosyjscy ochotnicy" czy bezpośrednio rosyjscy zołnierze. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~dr. Freud 13:28:43 | 2015-03-20
Dysfukcje poznawcze Jazmiga oraz jego banderowsko-faszystowska fiksacja połączona z mitomanią oraz tendencją do agresji i manią wielkości pozwalają nam stwierdzić, że użytkownik Jazmig jest beznadziejnym, nieuleczalnym przypadkiem klinicznym. 

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 09:02:51 | 2015-03-20
To "znalezisko" jest bezwartościowe, bo ważne są te elementy, które znajduje komisja, a nie pojedynczy ludzie w tym dziennikarze.

Najbardziej zabawne jest, że specjaliści medycyny sądowej badali ten odłamek, a dlaczego nie badali go specjaliści budownictwa wysokościowego?

Dlaczego nie badali go członkowie komisji badającej tę katastrofę, tylko jacyś samozwańczy "eksperci".

Na pewno wiadomo, że MH17 zestrzelił ukraińśki Su25, są dowody na jego obecność w pobliżu MH17 w chwili katastrofy. Ponieważ Ukraina do dzisiaj nie wyjaśniła tego zdarzenia, to jest pewne, że pilot tego Su25 jest winny tej katastrofy.

Nie przesądzam, czy on świadomie zestrzelił samolot pasażerski, czy też była to jakaś pomyłka, ale nie podlega dyskusji jego wina.

Oceń 2 12 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tow. gen. Jazmig 22:38:44 | 2015-03-19
Ależ to jest nienawistny atak krwiożerczej holendersko-żydowsko-amerykańskiej propagandy! To był na pewno BUK, który pełni nienawiści Ukraińscy banderowscy faszyści ukradli pokojowym oddziałom samodzielnych i niezależnych brygad doniecko-ługańskich a potem je wystrzelili w stronę tego holenderskiego samaljota! Rosjanie nigdy nie strzelają do cywilnych samaljotów!

Oceń 8 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~X-15 20:31:01 | 2015-03-19
A co z naszym wrakiem ze Smoleńska? Holendrzy naciskali widocznie lepiej!

Oceń 8 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook