W razie agresji dostaniemy broń śmiercionośną

(fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wyraził przekonanie, że w razie wzrostu agresji przeciwko jego krajowi Kijów otrzyma od Zachodu broń śmiercionośną. Szef państwa powiedział o tym w wywiadzie telewizyjnym, który zostanie nadany w piątek wieczorem.

 

Fragmenty rozmowy opublikowano przed emisją na stronie internetowej administracji prezydenckiej.

 

"Mogę stwierdzić z całym przekonaniem, że jeśli rozpocznie się nowa fala agresji przeciwko Ukrainie, otrzymamy niezwłocznie i broń śmiercionośną i nowe sankcje wobec agresora. Będziemy działać twardo i w sposób skoordynowany" - powiedział.

 

Poroszenko podziękował Stanom Zjednoczonym za decyzję o przekazaniu Ukrainie wojskowego sprzętu obronnego, w tym dronów, systemów łączności i rozpoznania artyleryjskiego, a także pojazdów wojskowych. Oświadczył jednocześnie, że Ukraina ma podpisane kontrakty na dostawy broni z "szeregiem państw UE".

 

"Na czym polega różnica między pozycją Ukrainy i Rosji? Na tym, że Ukraina cieszy się zaufaniem, gdyż ściśle wypełnia wzięte na siebie zobowiązania" - podkreślił. Zapewnił, że ukraińska armia wykonała zapisy mińskich porozumień pokojowych i wycofała ciężką artylerię z linii walk z prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju.

 

Poroszenko powtórzył, że porozumienie o zawieszeniu broni w konflikcie ze wspieranymi przez Rosję bojownikami nie uniemożliwia Ukrainie wzmacniania możliwości obronnych.

 

"Wykorzystujemy ten czas, by wyremontować uszkodzony sprzęt. Prowadzimy obecnie intensywne szkolenia bojowe, minujemy i budujemy nowe umocnienia na kierunkach najbardziej zagrożonych atakami czołgowymi" przeciwnika - oświadczył ukraiński prezydent.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.29

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Milosc 16:14:50 | 2015-03-14
"Czy zabijanie "po prostu bo możemy" i zawsze to robiliśmy czyni to uzasadnionym? Czy raczej pokazuje jak mało się nauczyliśmy? Kontynuujemy stosowanie pierwotnej agresji zamiast kierować się myśleniem i współczuciem. To, co zostanie po nas, to nasze czyny.
Przemoc nigdy nie będzie rozwiązaniem, a tylko zniszczy każde możliwe rozwiązanie. Sztukę zabijania mamy opanowaną. Możemy dalej służyć systemowi zniszczenia, aż w końcu cała pamięć o naszej egzystencji zaginie. Albo możemy się obudzić. Zdać sobie sprawę, że zmierzamy ku upadkowi, a nie ewolucji. Życie to nie film. Scenariusz nie jest jeszcze jeszcze dokończony. My jesteśmy jego twórcami. To nasza historia."
Polecam kilkuminutowy film pt. "The lie we live": https://www.youtube.com/watch?v=ipe6CMvW0Dg#t=310

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~edeok 10:59:56 | 2015-03-14
Pomagając Ukrainie Zachód znów szykuje sobie nowych talibów do kolejnych walk i kolejnych inwazji. Ale banderyzm będzie gorszy od talibów.

Oceń 4 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 09:19:53 | 2015-03-14
Agresorem w wojnie w Donbasie jest Kijów, więc zamiast eskalować wojnę, nich jej zaprzestaną, a będzie pokój.

Oceń 6 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~PL 20:22:51 | 2015-03-13
Pozostaje życzyć by było wiecej czasu, sił i madrości  w tym co ma być.
Oby rosyjskie wojsko wraz z lokalnymi bandami utkneło na dawnej granicy z Ukrainą (po swojej stronie)

Oceń 14 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook