USA potępiają "rządy terroru" na Krymie

(fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Stany Zjednoczone zdecydowanie potępiają "rządy terroru" na Krymie i na wschodzie Ukrainy, które zostały narzucone przez prorosyjskich separatystów i przez Moskwę - oświadczyła we wtorek wysokiej rangi przedstawicielka Departamentu Stanu USA Victoria Nuland.

 

"Choć Ukraina buduje pokojowe, demokratyczne i niepodległe państwo na 93 proc. swego terytorium, to na Krymie i wschodniej Ukrainie panują rządy terroru" - oświadczyła asystent sekretarza stanu USA ds. Europy przed komisją spraw zagranicznych amerykańskiego Senatu.

 

Nuland potępiła "nielegalną okupację i łamanie praw człowieka" na Krymie oraz "niewyobrażalną przemoc i grabież" popełnione przez Rosję i - jak to ujęła - jej "marionetkowych separatystów" na wschodzie Ukrainy.

 

AFP zwraca uwagę, że Nuland to najwyższa rangą przedstawicielka Departamentu Stanu USA odpowiedzialna w tym resorcie za Europę i wyznaczona od ponad roku do zajmowania się sprawą konfliktu ukraińskiego; jest przy tym bardzo twarda wobec Moskwy.

 

"Ten sfabrykowany i kontrolowany przez Kreml konflikt, podsycany rosyjskimi czołgami i ciężkim uzbrojeniem, finansowany przez rosyjskich podatników, kosztował życie ponad 6 tysięcy Ukraińców, ale również setki młodych Rosjan, wysłanych tam (na Ukrainę) przez Kreml, żeby walczyć i umrzeć na wojnie, której (prowadzenie) ich rząd zaprzecza" - oświadczyła.

 

W zeszłym tygodniu Nuland mówiła przed komisją spraw zagranicznych Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu, że tysiące rosyjskich żołnierzy zostało wysłanych na wschód Ukrainy, żeby wesprzeć prorosyjskich separatystów. Rosja wciąż kategorycznie zaprzecza oskarżeniom, że jest stroną konfliktu na Ukrainie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.4

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~chwdp 02:48:58 | 2015-03-11
Obama,Nuland,Psiaki:nie mają pojęcia co dzieje się na Upadlinie.Powtarzają tylko brednie,Łysenki,Poroszenki,Jaceniuka i innych żydobanderowców.

Oceń 3 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ja_ljublju_Jazmigu 00:42:53 | 2015-03-11
Jazmig.... koham Cię... czekam na ciebie na Łubiance od tak dawna, czemu mnie nie odwiedzasz.... tęsknię...

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~cytat 23:38:35 | 2015-03-10
Bohun pozwolilem sobie skopiować
"Jak pisałem w innej notce, jazmig bredzi jak potłuczony. Stosuje gebelsowską zasadę, że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.

Rosja buduje państwo putinowskie, nie demokratyczne, a ponieważ putinizm jest rosyjskim nazizmem, to Rosja buduje państwo nazistowskie. Budują tam pomniki zbrodniarzom, ustanawiają święta państwowe w rocznicę powstawania zbrodniczych organizacji, czczą NKWD i inne.

To putinowcy rządzący w Moskwie rozpętali wojnę z Ukrainą i stale ją podsycają na rozkaz Putina i innych rosyjskich zwierzchników donieckich marionetek."

Oceń 4 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 20:14:34 | 2015-03-10
Jak pisałem w innej notce, Nuland bredzi jak potłuczona. Stosuje gebelsowską zasadę, że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.

Ukraina buduje państwo banderowskie, nie demokratyczne, a ponieważ banderyzm jest ukraińskim nazizmem, to Ukraina buduje państwo nazistowskie. Budują tam pomniki zbrodniarzom, ustanawiają święta państwowe w rocznicę powstawania zbrodniczych organizacji, czczą ss-galizieen i inne.

To banderowcy rządzący w Kijowie rozpętali wojnę domową w ukrainie i stale ją podsycają na rozkaz Nuland i innych amerykańskich zwierzchników ukraińskich maronetek.

Oceń 5 14 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?