Grecja: odszkodowanie za sankcje wobec Rosji

(fot. shutterstock.com)

Szef greckiej dyplomacji Nikos Kodzias oświadczył w sobotę w wywiadzie dla telewizji ZDF, że będzie się domagał od UE odszkodowania za straty poniesione przez gospodarkę Grecji wskutek sankcji nałożonych na Rosję; zagroził zawetowaniem przedłużenia sankcji.

 

"Sankcje wyrządziły naszej gospodarce wielkie straty. Jesteśmy krajem, który poniósł największe straty. Musimy o tym rozmawiać. Straty muszą zostać zrekompensowane" - powiedział Kodzias w niemieckiej telewizji. Jak podkreślił, problem ten musi zostać rozwiązany "w ramach UE" i nie ma nic wspólnego z pomocą finansową dla Grecji.

 

Jak zaznacza ZDF, wielu ministrów spraw zagranicznych z innych krajów unijnych odebrało wypowiedź greckiego kolegi jako szantaż.

 

Szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier powiedział, że siła UE polega na zdolności do zajmowania jednolitego stanowiska mimo różnic poglądów, co było widoczne od początku kryzysu na Ukrainie. "Jeżeli (ta jedność) się rozpadnie, będzie to niedobry sygnał dla UE" - ostrzegł niemiecki polityk. "Zapowiedzi (Greków) nie brzmią dobrze, ale jest jeszcze czas, by ich przekonać" - dodał Steinmeier.

 

Rozgłośnia Deutschlandfunk podała, że Kodzias nie wykluczył, iż latem jego kraj zawetuje przedłużenie sankcji UE wobec Rosji, które zostały nałożone w związku z aneksją Krymu i konfliktem na wschodzie Ukrainy. Za "nie do przyjęcia" uznał grecki minister postawę należącej do NATO Turcji, która nie przyłączyła się do sankcji i opanowuje obecnie miejsca na rosyjskich rynkach opuszczone przez kraje stosujące restrykcje.

 

Wspomóż Nas
Tagi: grecja, sankcje

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 12:00:15 | 2015-03-08
Przywrócono do pracy 595 sprzątaczek, które sprzątały ministerstwo finansów (po 18 k.kw. na każdą). A gdzie odszkodowania za czas bez pracy i cierpienia.Odebrano premie za punktualne pfrzychodzenie do pracy - przywrócić wraz z rekompensatą! Skazano na grzywny wnuczków pobierających emerytury za niezyjących dziadków. Pieniądze zwrócić o OSOBY przeprosić. Zaczęto liczyć setki jachtów, pływających pałaców celem opodatkowania.Zaprzestać i przeprosić za naruszenie prywatności Etc.etc. Koniec z dyktatem zachodnich burżujów!

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~j-agat 11:09:12 | 2015-03-08
Komu ten d...k służy ???

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 00:43:52 | 2015-03-08
Nawet przez pół minuty nie byłam zwolenniczką obecności Polski w Unii Europejskiej. Skoro mimo tego muszę w niej być, stwierdzam, że Grecja, na którą nagonka twa nieprzerwanie od misięcy liczonych już na lata ma siłę, by protestować, ale Polska takiej siły nie ma. Nie ma jej, bo Król Europy dba o wszystko, ale nie o Polskę, a polski Cesarz po latach beznadziejnych rządów zajął się najpierw znalezieniem, a potem dyrygowaniem szogunem swym. A nie Polską ani nawet dbaniem o Polskę w zastępstwie Jej ośmieszania. Dlatego liczę na dzień 10 maja. Jeśli tego dnia nastąpi zmiana, na którą liczę, wiem, że nei uchroni ona świata od wojny, ale będzie jednak znacząca. I oby nastąpiła, bo zbyt długo trwa ta farsa.

Oceń 7 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~a-psik 00:30:19 | 2015-03-08
Nawet Grecja potrafi walczyć o swoje interesy - niedościgniony wzór dla Polski zawsze gotowej poświęcać się dla wszystkich wkoło i za wszystkich zbierać potem cięgi.

Oceń 2 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook