Putin: umowa o integracji z Osetią Południową

(fot. PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / RIA NOVOSTI / KREMLIN POOL)

Prezydent Rosji Władimir Putin nakazał w piątek podpisanie umowy o integracji i sojuszu z separatystyczną gruzińską Osetią Południową, której niepodległość Kreml uznał po krótkiej wojnie rosyjsko-gruzińskiej w sierpniu 2008 roku.

 

Jak podał w swym komunikacie Kreml, Putin polecając podpisanie umowy o integracji i sojuszu z separatystyczną republiką Osetii Południowej, tworzy jej status prawny i polityczny podobny do tego, jaki od ubiegłego roku ma inny gruziński region rządzony przez ściśle związanych z Moskwą separatystów - Abchazja.

 

Porozumienie - jak wyjaśnia oficjalny komunikat - ma na celu zadzierzgnięcie mocniejszych więzów z Osetią Płd., m.in. w dziedzinie obronności, polityki zagranicznej i bezpieczeństwa wewnętrznego.

 

Tbilisi skomentowało analogiczny układ z Abchazją jako "kolejny krok w kierunku aneksji".

 

Rosja utrzymuje bazy wojskowe w Osetii Południowej.

 

Rosyjskie siły zbrojne właśnie w czwartek rozpoczęły manewry wojskowe z udziałem obrony przeciwlotniczej w obu separatystycznych regionach oraz na Półwyspie Krymskim, anektowanym przed rokiem przez Rosję.

 

Gruzja, która zerwała stosunki dyplomatyczne z Moskwą po wojnie rosyjsko-gruzińskiej o kontrolę nad Osetią Płd. z sierpnia 2008 roku, rozpoczęła w 2013 roku proces normalizacji kontaktów z północnym sąsiadem.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.89

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 11:24:08 | 2015-03-07
Bardzo brakuje mi komentarzy rosyjskiej agentury. Panowie śmiało!

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ori 05:29:46 | 2015-03-07
Putin Rosjanom i światu z biedy może zaproponować tylko wojnę bo na nic innego go nie stać i nic więcej nie umie zrobić !!! a możliwości największego państwa na świecie są przecież nieograniczone ! wstyd że Rosjanie klepią biedę i za pracą jeżdżą do państw byłych  niegdyś pod ich zaborem ! Rządzenie krajem przez tyle lat przez tego KG-bowszczika doprowadziło gospodarkę Rosji do totalnej ruiny i tyle !

Oceń 6 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 02:06:32 | 2015-03-07
"Prezydent Rosji Władimir Putin nakazał w piątek podpisanie umowy o integracji i sojuszu z separatystyczną gruzińską Osetią Południową, której niepodległość Kreml uznał po krótkiej wojnie rosyjsko-gruzińskiej w sierpniu 2008 roku.

Jak podał w swym komunikacie Kreml, Putin polecając podpisanie umowy o integracji i sojuszu z separatystyczną republiką Osetii Południowej, tworzy jej status prawny i polityczny podobny do tego, jaki od ubiegłego roku ma inny gruziński region rządzony przez ściśle związanych z Moskwą separatystów - Abchazja."

Dlatego też Polacy boją się coraz bardziej nie o Ukrainę tylko, ale i o Polskę. Być może pewnego dnia rosyjski Prezydent NAKAŻE, by częścią Rosji stały się tereny Polski na północnym wschodzie. A tam jakby mam rodzinę i jest tam jakby Polska...Już nawet żartować z tego nie umiem. Bo rosyjski prezydent coś tam "nakazuje", a polski TAK ZWANY prezydent w tym czasie goni szoguna swojego po japońskim parlamencie, Polskę ośmieszając i nie robiąc nic, by Ją chronić.

Oceń 8 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Jerzy 22:04:44 | 2015-03-06
Hej, jazmig! Napisz coś na powyższy temat - dowiemy się czy siejesz kremlowskieą propagandę przez nienawiść do Ukraińców, czy raczej przez miłość do Putina.

Oceń 9 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?