Bez Polski polityka wobec Ukrainy niekompletna

(fot. PAP/EPA/SOEREN STACHE)

Szef dyplomacji Niemiec Frank-Walter Steinmeier powiedział w czwartek po spotkaniu w Berlinie z polskim ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną, że unijna polityka wobec Ukrainy byłaby niekompletna bez głosu Polski.

 

"Bez Polski, bez polskiego punktu widzenia i polskiej wiedzy, polityka europejska byłaby niekompletna" - podkreślił Steinmeier i zapowiedział rychłe spotkanie szefów dyplomacji Polski, Niemiec i Francji w ramach Trójkąta Weimarskiego. Do trójstronnego spotkania ma dojść w kwietniu we Wrocławiu.

 

Schetyna podkreślił, że Polska i Niemcy mają "wspólne spojrzenie" na kryzys na Ukrainie. "Chcemy go wspólnie rozwiązywać" - dodał szef polskiej dyplomacji. Zapewnił, że Warszawa popiera czterostronne rozmowy przedstawicieli władz Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy w ramach tzw. formatu normandzkiego. Wyraził nadzieję, że uczestnicy tych rozmów skorzystają z rad i doświadczenia Polski.

 

Jak zaznaczył Steinmeier, obaj ze Schetyną "nie mogą być jeszcze zadowoleni z tempa realizacji porozumień z Mińska, lecz zgodzili się, że doszło do znacznego ograniczenia przemocy i naruszeń rozejmu". Zwrócił też uwagę, że rozpoczął się proces wycofywania ciężkiego uzbrojenia. "Sytuacja pozostaje jednak nadal niepewna" - zastrzegł Steinmeier dodając, że do pokonania pozostała jeszcze długa droga.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook