Orban: multikulturalizm nie rozwiąże problemów

(fot. PAP/EPA/SZILARD KOPSZTICSAK)

Premier Węgier Viktor Orban powiedział w piątek, że liberalna wielokulturowość nie jest odpowiedzią na wyzwania, przed którymi stoi dziś Europa. Orban wygłaszał tego dnia doroczne orędzie, w którym poruszył kwestie gospodarcze i polityczne.

 

Węgierski premier oświadczył, że jego rząd zrezygnował z neoliberalnej polityki gospodarczej i liberalnej polityki społecznej, która odrzuca kulturę chrześcijańską. Nazwał też społeczeństwo wielokulturowe "ułudą".

 

Wyraził wątpliwość, czy możliwe jest włączenie do społeczeństwa ludzi, z których wielu nie jest gotowych do zaakceptowania kultury europejskiej, a w niektórych wypadkach chcą ją wręcz zniszczyć. Orban zaapelował o przeciwstawienie się fali imigracji, która grozi przekształceniem Węgier w "obóz uchodźców" - relacjonuje agencja AP.

 

Zaznaczył, że Węgrzy z natury nie są "poprawni politycznie, co oznacza, że nie stracili zdrowego rozsądku". Węgrzy zdaniem ich premiera "są zainteresowani nie czczą gadaniną, lecz faktami, chcą rezultatów - nie teorii".

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~a-psik 02:40:45 | 2015-02-28
Co tam kwestie gospodarcze czy refleksje na temat ślepej uliczki multi-kulti albo roli Europy Środkowej - przecież najważniejsze, że spotkał się z Putinem więc trzeba się na niego obrazić.
Gdyby tak nasi byli chociaż w połowie mądrzy jak Orban...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theONA 23:19:43 | 2015-02-27
Panie Premierze ulubionego narodu, być może wkrótce Węgrzy znów będą musieli wybierać NIEstrzelanie do Polaków, NIEodbieranie im wody i żywności...Wielu z nas pamięta. Kocham Węgrów. Gdyby nawet nie było tego co wcześniej, to i tak II WŚ wystarczy. Wiemy, że odkładaliście broń, by nie strzelać do Polaków. I love you po prostu...

Oceń 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook