Obrady w Paryżu nt. realizacji "Mińska-2"

(fot. PAP/EPA/ANASTASIA VLASOVA)

Szefowie dyplomacji Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy spotkali się we wtorek w Paryżu na obradach poświęconych ukraińskiemu kryzysowi. Jednym z tematów może być - jak pisze agencja dpa - uzgodnione wycofanie broni ciężkiej z frontu na wschodzie Ukrainy.

 

Ministrowie Laurent Fabius, Frank-Walter Steinmeier, Siergiej Ławrow i Pawło Klimkin chcą pracować nad realizacją porozumień z Mińska, przewidujących także rozejm, misję monitoringową Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) oraz uwolnienie jeńców.

 

Ukraińskie władze wojskowe podkreślają, że prorosyjscy bojownicy - wbrew zapewnieniom - nie wycofują z linii walk z oddziałami rządowymi w Donbasie ciężkiego sprzętu wojskowego, lecz gromadzą w tym regionie coraz więcej broni i amunicji.

 

Specjalna misja obserwacyjna OBWE na Ukrainie poinformowała we wtorek, że choć widzi na linii frontu przemieszczanie tego sprzętu, to informacji o jego wycofaniu na bezpieczną odległość nie może potwierdzić. Dotyczy to zarówno strony rządowej, jak i separatystów.

 

Dowództwo operacji przeciwko prorosyjskim separatystom podało tego dnia, że ich deklaracje o rozpoczęciu wycofywania ciężkiej broni są nieprawdziwe.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook